Bedrijven in de provincie Luik: cijfers per gemeente
In de provincie Luik zijn 79.835 rechtspersonen en 144.358 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,2 jaar oud, 20,5% heeft geen NACEBEL-code en bij 21,4% van de vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten, bij 0,6% meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
79.835
rechtspersonen met maatschappelijk adres
144.358
vestigingen
18,2 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
14.923 (20,5%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
30.882 (21,4%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
823 (0,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Aandachtspunten en rechtsvormen per gemeente in de provincie Luik
Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm en wijs een gemeente aan voor het aandeel ter plaatse, vergeleken met België. Een klik opent de pagina van de gemeente, met dezelfde keuze.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 15,2–21,4
- 21,4–22,8
- 22,8–24,3
- 24,3–25,9
- 25,9–32,0
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Luik?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1802.
- Jonger dan 1 jaar6,0% · 4.803
- 1 tot 5 jaar20,8% · 16.567
- 5 tot 10 jaar17,2% · 13.734
- 10 tot 20 jaar21,6% · 17.252
- 20 tot 50 jaar28,1% · 22.452
- 50 jaar of ouder6,3% · 5.007
Welke rechtsvormen zijn er in de provincie Luik?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV26,2% · 38.250
- BVBA2,2% · 3.225
- NV3,5% · 5.149
- vzw8,5% · 12.382
- VME4,4% · 6.448
- Coöperatieve vennootschap1,0% · 1.401
- Commanditaire vennootschap1,6% · 2.353
- VOF0,7% · 1.064
- Buitenlandse entiteit0,0% · 3
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 2.281
- BTW-eenheid0,5% · 691
- Stichting0,1% · 158
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,0% · 1.514
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)48,7% · 70.996
Grootste gemeenten in de provincie Luik
- Liège16.522 rechtspersonen
- Verviers3.705 rechtspersonen
- Seraing2.846 rechtspersonen
- Chaudfontaine2.521 rechtspersonen
- Herstal2.265 rechtspersonen
- Herve1.866 rechtspersonen
- Ans1.799 rechtspersonen
- Huy1.644 rechtspersonen
- Sprimont1.616 rechtspersonen
- Eupen1.583 rechtspersonen
- Oupeye1.387 rechtspersonen
- Hannut1.385 rechtspersonen
Oudste ondernemersbestand
- Burg-Reuland23,6 jaar
- Saint-Vith23,0 jaar
- Verviers22,1 jaar
- Lierneux22,0 jaar
- Trois-Ponts21,8 jaar
Jongste ondernemersbestand
- Berloz12,2 jaar
- Oreye13,5 jaar
- Villers-Le-Bouillet13,8 jaar
- Donceel14,3 jaar
- Héron14,3 jaar
Meeste bedrijven zonder NACEBEL
- La Calamine35,1%
- Verviers29,0%
- Huy28,4%
- Liège27,3%
- Comblain-au-Pont26,9%
Meeste vestigingen met te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Wasseiges32,0%
- Waimes30,5%
- Thimister-Clermont29,8%
- Lierneux29,4%
- Baelen28,9%
Provincie Luik vergeleken met Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Provincie Luik | 18,2 jaar | 20,5% | 21,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de provincie Luik
+Hoeveel bedrijven zijn er in de provincie Luik?
In de provincie Luik zijn 79.835 actieve rechtspersonen ingeschreven met hun maatschappelijk adres, verspreid over 84 gemeenten, en 144.358 vestigingen.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Luik?
Gemiddeld 18,2 jaar (België: 17,5 jaar). 6,3% bestaat al 50 jaar of langer.
+Hoeveel bedrijven in de provincie Luik hebben geen NACEBEL-code?
14.923 rechtspersonen (20,5%). In heel België is dat 15,7%.
+Hoeveel vestigingen in de provincie Luik hebben meer dan 5 hoofdactiviteiten?
30.882 van de 144.358 vestigingen (21,4%), tegenover 27,3% in België.
+Hoeveel vestigingen in de provincie Luik hebben meer dan 20 nevenactiviteiten?
823 van de 144.358 vestigingen (0,6%), tegenover 1,3% in België. Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Zoek je ondernemingsnummer op en zie meteen of je binnen de NACEBEL 2025-limiet blijft. Gratis, zonder account.
Alle gemeenten in de provincie Luik
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| Amay4540 | 618 | 16,2 jaar | 26,2% | 21,7% | 0,4% |
|---|---|---|---|---|---|
| Amblève2 postcodes | 407 | 20,6 jaar | 19,3% | 24,1% | 0,7% |
| Ans3 postcodes | 1.799 | 17,1 jaar | 16,6% | 21,3% | 0,4% |
| Anthisnes4 postcodes | 242 | 17,4 jaar | 20,4% | 25,4% | 0,6% |
| Aubel4880 | 523 | 17,2 jaar | 13,3% | 24,1% | 0,4% |
| Awans2 postcodes | 835 | 16,3 jaar | 12,9% | 23,6% | 0,5% |
| Aywaille4920 | 986 | 17,0 jaar | 16,8% | 22,3% | 0,4% |
| Baelen4837 | 293 | 17,5 jaar | 12,9% | 28,9% | 1,2% |
| Bassenge4690 | 566 | 17,6 jaar | 19,5% | 22,5% | 0,6% |
| Berloz4257 | 170 | 12,2 jaar | 19,3% | 24,7% | 1,1% |
| Beyne-Heusay4610 | 482 | 17,5 jaar | 20,4% | 21,8% | 0,2% |
| Blegny3 postcodes | 1.172 | 15,8 jaar | 15,6% | 25,7% | 0,5% |
| Braives3 postcodes | 442 | 16,6 jaar | 19,7% | 26,9% | 0,7% |
| Bullange2 postcodes | 415 | 20,8 jaar | 21,5% | 25,9% | 0,7% |
| Burdinne4210 | 244 | 15,8 jaar | 16,8% | 26,7% | 0,6% |
| Burg-Reuland2 postcodes | 233 | 23,6 jaar | 22,9% | 21,4% | 0,7% |
| Butgenbach4750 | 374 | 21,4 jaar | 23,9% | 23,8% | 1,5% |
| Chaudfontaine4 postcodes | 2.521 | 15,2 jaar | 13,3% | 19,2% | 0,3% |
| Clavier4560 | 372 | 16,5 jaar | 22,1% | 24,5% | 0,6% |
| Comblain-au-Pont2 postcodes | 268 | 19,7 jaar | 26,9% | 21,5% | 0,5% |
| Crisnée4367 | 322 | 15,3 jaar | 16,3% | 23,8% | 0,5% |
| Dalhem3 postcodes | 644 | 14,4 jaar | 11,8% | 22,7% | 0,1% |
| Dison2 postcodes | 650 | 19,3 jaar | 22,0% | 24,9% | 0,9% |
| Donceel4357 | 283 | 14,3 jaar | 13,1% | 22,4% | 0,0% |
| Engis4480 | 343 | 17,4 jaar | 18,5% | 22,9% | 0,8% |
| Esneux4130 | 1.207 | 16,1 jaar | 15,4% | 19,6% | 0,4% |
| Eupen2 postcodes | 1.583 | 21,6 jaar | 23,8% | 19,8% | 1,5% |
| Faimes4317 | 303 | 16,7 jaar | 15,4% | 23,8% | 0,3% |
| Ferrières4190 | 368 | 17,9 jaar | 19,4% | 24,4% | 0,3% |
| Fexhe-le-Haut-Clocher4347 | 236 | 17,3 jaar | 18,6% | 26,5% | 0,7% |
| Flémalle4400 | 1.332 | 16,4 jaar | 19,1% | 22,4% | 0,5% |
| Fléron4 postcodes | 939 | 17,3 jaar | 17,2% | 20,6% | 0,8% |
| Geer4 postcodes | 275 | 16,5 jaar | 17,4% | 23,3% | 0,2% |
| Grâce-Hollogne4460 | 1.342 | 17,1 jaar | 18,1% | 22,3% | 0,6% |
| Hamoir2 postcodes | 238 | 17,6 jaar | 24,6% | 23,7% | 0,0% |
| Hannut4 postcodes | 1.385 | 16,6 jaar | 16,4% | 25,7% | 0,8% |
| Héron2 postcodes | 368 | 14,3 jaar | 19,5% | 26,6% | 0,8% |
| Herstal3 postcodes | 2.265 | 18,7 jaar | 19,3% | 20,9% | 0,4% |
| Herve6 postcodes | 1.866 | 17,3 jaar | 14,6% | 24,9% | 0,6% |
| Huy2 postcodes | 1.644 | 20,9 jaar | 28,4% | 18,6% | 0,3% |
| Jalhay4845 | 819 | 15,4 jaar | 12,5% | 28,0% | 0,9% |
| Juprelle6 postcodes | 711 | 14,7 jaar | 13,1% | 23,5% | 0,4% |
| La Calamine3 postcodes | 379 | 21,6 jaar | 35,1% | 16,5% | 1,3% |
| Liège5 postcodes | 16.522 | 20,2 jaar | 27,3% | 15,2% | 0,3% |
| Lierneux4990 | 232 | 22,0 jaar | 24,7% | 29,4% | 0,8% |
| Limbourg3 postcodes | 383 | 20,2 jaar | 25,8% | 28,2% | 1,2% |
| Lincent4287 | 159 | 16,6 jaar | 18,0% | 26,0% | 1,2% |
| Lontzen2 postcodes | 331 | 17,6 jaar | 19,7% | 25,9% | 1,2% |
| Malmedy2 postcodes | 1.210 | 19,9 jaar | 18,7% | 25,2% | 0,8% |
| Marchin4570 | 305 | 16,1 jaar | 24,7% | 25,9% | 0,3% |
| Modave4577 | 362 | 16,1 jaar | 16,9% | 22,9% | 0,5% |
| Nandrin4550 | 579 | 15,3 jaar | 12,7% | 22,0% | 0,5% |
| Neupré3 postcodes | 966 | 14,7 jaar | 15,4% | 19,8% | 0,4% |
| Olne2 postcodes | 871 | 16,2 jaar | 17,3% | 24,3% | 0,6% |
| Oreye4360 | 335 | 13,5 jaar | 14,8% | 22,6% | 0,3% |
| Ouffet4590 | 182 | 18,5 jaar | 14,9% | 21,4% | 0,5% |
| Oupeye5 postcodes | 1.387 | 15,4 jaar | 17,2% | 22,3% | 0,6% |
| Pepinster2 postcodes | 512 | 18,4 jaar | 22,1% | 26,4% | 0,5% |
| Plombières3 postcodes | 561 | 18,0 jaar | 18,8% | 24,4% | 1,2% |
| Raeren2 postcodes | 499 | 20,0 jaar | 23,3% | 18,9% | 2,1% |
| Remicourt2 postcodes | 389 | 15,2 jaar | 14,7% | 22,8% | 0,7% |
| Saint-Georges-sur-Meuse4470 | 480 | 16,1 jaar | 21,9% | 22,8% | 0,6% |
| Saint-Nicolas4420 | 778 | 16,7 jaar | 23,4% | 18,0% | 0,2% |
| Saint-Vith4 postcodes | 929 | 23,0 jaar | 19,3% | 23,3% | 1,6% |
| Seraing3 postcodes | 2.846 | 17,7 jaar | 23,2% | 17,5% | 0,4% |
| Soumagne4 postcodes | 1.102 | 15,8 jaar | 16,1% | 25,0% | 0,7% |
| Spa4900 | 859 | 21,5 jaar | 26,1% | 20,9% | 0,5% |
| Sprimont2 postcodes | 1.616 | 16,2 jaar | 13,9% | 22,3% | 0,5% |
| Stavelot4970 | 636 | 21,1 jaar | 23,8% | 26,3% | 0,7% |
| Stoumont4987 | 263 | 20,4 jaar | 25,3% | 25,8% | 0,7% |
| Theux4910 | 1.078 | 16,8 jaar | 15,5% | 28,8% | 0,8% |
| Thimister-Clermont4890 | 780 | 15,4 jaar | 9,4% | 29,8% | 0,6% |
| Tinlot4557 | 286 | 18,1 jaar | 15,9% | 21,9% | 0,4% |
| Trois-Ponts2 postcodes | 186 | 21,8 jaar | 23,7% | 27,5% | 0,5% |
| Trooz4642 | 1 | 41,6 jaar | 100,0% | 0,0% | 0,0% |
| Verlaine4537 | 404 | 14,6 jaar | 12,3% | 23,7% | 0,5% |
| Verviers3 postcodes | 3.705 | 22,1 jaar | 29,0% | 20,9% | 0,6% |
| Villers-Le-Bouillet4530 | 633 | 13,8 jaar | 14,1% | 25,9% | 0,5% |
| Visé3 postcodes | 1.304 | 18,3 jaar | 17,7% | 21,4% | 0,4% |
| Waimes4950 | 688 | 18,9 jaar | 14,2% | 30,5% | 2,1% |
| Wanze4520 | 851 | 15,9 jaar | 19,6% | 24,2% | 0,6% |
| Waremme4300 | 1.115 | 18,8 jaar | 22,2% | 20,6% | 0,6% |
| Wasseiges4219 | 210 | 15,4 jaar | 14,4% | 32,0% | 0,9% |
| Welkenraedt2 postcodes | 836 | 18,7 jaar | 14,7% | 24,9% | 1,0% |
Oorspronkelijke volgorde
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie