Bedrijven in de provincie Oost-Vlaanderen: cijfers per gemeente

In de provincie Oost-Vlaanderen zijn 141.964 rechtspersonen en 227.114 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,0 jaar oud, 10,8% heeft geen NACEBEL-code en bij 30,2% van de vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten, bij 1,7% meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

141.964

rechtspersonen met maatschappelijk adres

227.114

vestigingen

16,0 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

14.020 (10,8%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

68.519 (30,2%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

3.858 (1,7%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Aandachtspunten en rechtsvormen per gemeente in de provincie Oost-Vlaanderen

Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm en wijs een gemeente aan voor het aandeel ter plaatse, vergeleken met België. Een klik opent de pagina van de gemeente, met dezelfde keuze.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 25,5–30,1
  2. 30,1–31,4
  3. 31,4–32,6
  4. 32,6–33,9
  5. 33,9–38,5

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Oost-Vlaanderen?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1810.

  1. Jonger dan 1 jaar5,8% · 8.286
  2. 1 tot 5 jaar22,5% · 31.990
  3. 5 tot 10 jaar19,4% · 27.518
  4. 10 tot 20 jaar22,3% · 31.594
  5. 20 tot 50 jaar26,3% · 37.269
  6. 50 jaar of ouder3,7% · 5.300

Welke rechtsvormen zijn er in de provincie Oost-Vlaanderen?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV31,8% · 73.412
  2. BVBA2,1% · 4.933
  3. NV4,0% · 9.170
  4. vzw5,9% · 13.616
  5. VME4,8% · 11.013
  6. Coöperatieve vennootschap0,3% · 595
  7. Commanditaire vennootschap5,2% · 12.108
  8. VOF2,0% · 4.567
  9. Buitenlandse entiteit0,0% · 1
  10. Zonder rechtspersoonlijkheid1,9% · 4.484
  11. BTW-eenheid0,6% · 1.313
  12. Stichting0,2% · 361
  13. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 1.314
  14. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)40,7% · 93.772

Grootste gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

  1. Gent29.723 rechtspersonen
  2. Aalst7.388 rechtspersonen
  3. Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht6.817 rechtspersonen
  4. Sint-Niklaas6.439 rechtspersonen
  5. Deinze4.949 rechtspersonen
  6. Lokeren4.139 rechtspersonen
  7. Merelbeke-Melle3.795 rechtspersonen
  8. Dendermonde3.556 rechtspersonen
  9. Aalter3.325 rechtspersonen
  10. Oudenaarde3.082 rechtspersonen
  11. Temse3.076 rechtspersonen
  12. Ninove2.862 rechtspersonen

Oudste ondernemersbestand

Jongste ondernemersbestand

Meeste bedrijven zonder NACEBEL

Meeste vestigingen met te veel hoofd-NACEBEL-codes

Provincie Oost-Vlaanderen vergeleken met Vlaams Gewest en België

Provincie Oost-Vlaanderen vergeleken met Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Provincie Oost-Vlaanderen16,0 jaar10,8%30,2%1,7%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de provincie Oost-Vlaanderen

+Hoeveel bedrijven zijn er in de provincie Oost-Vlaanderen?

In de provincie Oost-Vlaanderen zijn 141.964 actieve rechtspersonen ingeschreven met hun maatschappelijk adres, verspreid over 55 gemeenten, en 227.114 vestigingen.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Oost-Vlaanderen?

Gemiddeld 16,0 jaar (België: 17,5 jaar). 3,7% bestaat al 50 jaar of langer.

+Hoeveel bedrijven in de provincie Oost-Vlaanderen hebben geen NACEBEL-code?

14.020 rechtspersonen (10,8%). In heel België is dat 15,7%.

+Hoeveel vestigingen in de provincie Oost-Vlaanderen hebben meer dan 5 hoofdactiviteiten?

68.519 van de 227.114 vestigingen (30,2%), tegenover 27,3% in België.

+Hoeveel vestigingen in de provincie Oost-Vlaanderen hebben meer dan 20 nevenactiviteiten?

3.858 van de 227.114 vestigingen (1,7%), tegenover 1,3% in België. Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Zoek je ondernemingsnummer op en zie meteen of je binnen de NACEBEL 2025-limiet blijft. Gratis, zonder account.

Alle gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Alle gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen
Aalst4 postcodes7.38816,2 jaar12,4%29,2%1,8%
Aalter3 postcodes3.32514,9 jaar7,0%33,3%1,5%
Assenede3 postcodes1.03515,7 jaar10,2%31,7%1,5%
Berlare92901.19716,1 jaar8,9%31,9%2,9%
Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht4 postcodes6.81716,1 jaar9,7%26,7%2,1%
Brakel2 postcodes1.07215,9 jaar11,8%34,1%1,7%
Buggenhout92551.12215,5 jaar9,2%33,7%2,1%
Deinze2 postcodes4.94915,6 jaar8,3%32,1%1,6%
Denderleeuw3 postcodes1.09614,9 jaar14,3%29,4%1,7%
Dendermonde92003.55617,0 jaar11,4%28,8%1,7%
Destelbergen90702.12514,8 jaar9,6%30,1%1,4%
Eeklo99001.66019,0 jaar18,0%30,4%0,8%
Erpe-Mere94201.65715,7 jaar9,5%33,9%2,1%
Evergem99402.61114,9 jaar9,2%30,9%1,8%
Gavere98901.24515,6 jaar9,5%33,3%1,7%
Gent13 postcodes29.72316,4 jaar15,3%26,9%1,2%
Geraardsbergen2 postcodes2.27516,7 jaar13,4%30,3%2,3%
Haaltert3 postcodes1.41714,0 jaar9,4%33,3%1,4%
Hamme92201.94216,4 jaar11,0%33,3%2,4%
Herzele3 postcodes1.31414,5 jaar10,5%33,1%2,4%
Horebeke966721316,8 jaar11,0%36,6%2,2%
Kaprijke2 postcodes57915,1 jaar7,9%32,6%1,1%
Kluisbergen969060415,8 jaar6,2%38,5%1,2%
Kruisem4 postcodes1.85315,9 jaar7,2%35,2%1,5%
Laarne92701.14814,4 jaar6,9%31,4%1,9%
Lebbeke92801.38615,4 jaar9,1%31,7%1,8%
Lede93401.26114,4 jaar9,1%32,8%2,0%
Lierde3 postcodes41915,1 jaar8,6%35,1%2,7%
Lievegem6 postcodes2.31515,1 jaar9,7%31,7%2,0%
Lochristi2 postcodes2.73615,0 jaar7,6%31,7%1,6%
Lokeren2 postcodes4.13915,5 jaar8,5%31,1%2,5%
Maarkedal3 postcodes61615,7 jaar9,1%35,0%2,1%
Maldegem3 postcodes2.32914,8 jaar6,7%34,8%1,3%
Merelbeke-Melle2 postcodes3.79514,9 jaar9,3%30,4%1,3%
Nazareth-De Pinte2 postcodes2.85914,9 jaar7,1%32,5%1,5%
Ninove6 postcodes2.86216,9 jaar9,7%31,2%2,3%
Oosterzele98601.30814,5 jaar8,1%36,0%1,8%
Oudenaarde97003.08217,2 jaar10,2%31,6%1,4%
Ronse96001.94118,8 jaar14,8%29,7%1,3%
Sint-Gillis-Waas91701.56315,9 jaar10,2%31,5%1,8%
Sint-Laureins4 postcodes57615,5 jaar9,7%33,3%1,4%
Sint-Lievens-Houtem2 postcodes92015,3 jaar8,6%33,9%2,4%
Sint-Martens-Latem2 postcodes2.46115,4 jaar5,6%27,5%1,0%
Sint-Niklaas3 postcodes6.43917,4 jaar12,5%26,1%1,8%
Stekene91901.49015,4 jaar9,1%30,4%3,2%
Temse2 postcodes3.07615,8 jaar7,9%30,0%2,1%
Waasmunster92501.62115,8 jaar7,0%30,3%2,1%
Wetteren92302.12016,3 jaar8,9%27,8%2,2%
Wichelen926085015,8 jaar10,4%32,6%3,2%
Wortegem-Petegem979088315,4 jaar6,0%33,6%1,8%
Zele92401.85616,4 jaar8,9%30,7%2,4%
Zelzate906064218,0 jaar17,2%25,5%1,1%
Zottegem2 postcodes2.17216,1 jaar9,5%30,5%1,5%
Zulte98701.64615,7 jaar6,6%36,5%1,7%
Zwalm2 postcodes67813,7 jaar8,4%35,2%2,2%

Oorspronkelijke volgorde

Meer statistieken

Begrippen