Bedrijven in de provincie Oost-Vlaanderen: cijfers per gemeente
In de provincie Oost-Vlaanderen zijn 141.964 rechtspersonen en 227.114 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,0 jaar oud, 10,8% heeft geen NACEBEL-code en bij 30,2% van de vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten, bij 1,7% meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
141.964
rechtspersonen met maatschappelijk adres
227.114
vestigingen
16,0 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
14.020 (10,8%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
68.519 (30,2%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
3.858 (1,7%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Aandachtspunten en rechtsvormen per gemeente in de provincie Oost-Vlaanderen
Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm en wijs een gemeente aan voor het aandeel ter plaatse, vergeleken met België. Een klik opent de pagina van de gemeente, met dezelfde keuze.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 25,5–30,1
- 30,1–31,4
- 31,4–32,6
- 32,6–33,9
- 33,9–38,5
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Oost-Vlaanderen?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1810.
- Jonger dan 1 jaar5,8% · 8.286
- 1 tot 5 jaar22,5% · 31.990
- 5 tot 10 jaar19,4% · 27.518
- 10 tot 20 jaar22,3% · 31.594
- 20 tot 50 jaar26,3% · 37.269
- 50 jaar of ouder3,7% · 5.300
Welke rechtsvormen zijn er in de provincie Oost-Vlaanderen?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV31,8% · 73.412
- BVBA2,1% · 4.933
- NV4,0% · 9.170
- vzw5,9% · 13.616
- VME4,8% · 11.013
- Coöperatieve vennootschap0,3% · 595
- Commanditaire vennootschap5,2% · 12.108
- VOF2,0% · 4.567
- Buitenlandse entiteit0,0% · 1
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,9% · 4.484
- BTW-eenheid0,6% · 1.313
- Stichting0,2% · 361
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 1.314
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)40,7% · 93.772
Grootste gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen
- Gent29.723 rechtspersonen
- Aalst7.388 rechtspersonen
- Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht6.817 rechtspersonen
- Sint-Niklaas6.439 rechtspersonen
- Deinze4.949 rechtspersonen
- Lokeren4.139 rechtspersonen
- Merelbeke-Melle3.795 rechtspersonen
- Dendermonde3.556 rechtspersonen
- Aalter3.325 rechtspersonen
- Oudenaarde3.082 rechtspersonen
- Temse3.076 rechtspersonen
- Ninove2.862 rechtspersonen
Oudste ondernemersbestand
- Eeklo19,0 jaar
- Ronse18,8 jaar
- Zelzate18,0 jaar
- Sint-Niklaas17,4 jaar
- Oudenaarde17,2 jaar
Jongste ondernemersbestand
Meeste bedrijven zonder NACEBEL
- Eeklo18,0%
- Zelzate17,2%
- Gent15,3%
- Ronse14,8%
- Denderleeuw14,3%
Meeste vestigingen met te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Kluisbergen38,5%
- Horebeke36,6%
- Zulte36,5%
- Oosterzele36,0%
- Kruisem35,2%
Provincie Oost-Vlaanderen vergeleken met Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Provincie Oost-Vlaanderen | 16,0 jaar | 10,8% | 30,2% | 1,7% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de provincie Oost-Vlaanderen
+Hoeveel bedrijven zijn er in de provincie Oost-Vlaanderen?
In de provincie Oost-Vlaanderen zijn 141.964 actieve rechtspersonen ingeschreven met hun maatschappelijk adres, verspreid over 55 gemeenten, en 227.114 vestigingen.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Oost-Vlaanderen?
Gemiddeld 16,0 jaar (België: 17,5 jaar). 3,7% bestaat al 50 jaar of langer.
+Hoeveel bedrijven in de provincie Oost-Vlaanderen hebben geen NACEBEL-code?
14.020 rechtspersonen (10,8%). In heel België is dat 15,7%.
+Hoeveel vestigingen in de provincie Oost-Vlaanderen hebben meer dan 5 hoofdactiviteiten?
68.519 van de 227.114 vestigingen (30,2%), tegenover 27,3% in België.
+Hoeveel vestigingen in de provincie Oost-Vlaanderen hebben meer dan 20 nevenactiviteiten?
3.858 van de 227.114 vestigingen (1,7%), tegenover 1,3% in België. Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Zoek je ondernemingsnummer op en zie meteen of je binnen de NACEBEL 2025-limiet blijft. Gratis, zonder account.
Alle gemeenten in de provincie Oost-Vlaanderen
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| Aalst4 postcodes | 7.388 | 16,2 jaar | 12,4% | 29,2% | 1,8% |
|---|---|---|---|---|---|
| Aalter3 postcodes | 3.325 | 14,9 jaar | 7,0% | 33,3% | 1,5% |
| Assenede3 postcodes | 1.035 | 15,7 jaar | 10,2% | 31,7% | 1,5% |
| Berlare9290 | 1.197 | 16,1 jaar | 8,9% | 31,9% | 2,9% |
| Beveren-Kruibeke-Zwijndrecht4 postcodes | 6.817 | 16,1 jaar | 9,7% | 26,7% | 2,1% |
| Brakel2 postcodes | 1.072 | 15,9 jaar | 11,8% | 34,1% | 1,7% |
| Buggenhout9255 | 1.122 | 15,5 jaar | 9,2% | 33,7% | 2,1% |
| Deinze2 postcodes | 4.949 | 15,6 jaar | 8,3% | 32,1% | 1,6% |
| Denderleeuw3 postcodes | 1.096 | 14,9 jaar | 14,3% | 29,4% | 1,7% |
| Dendermonde9200 | 3.556 | 17,0 jaar | 11,4% | 28,8% | 1,7% |
| Destelbergen9070 | 2.125 | 14,8 jaar | 9,6% | 30,1% | 1,4% |
| Eeklo9900 | 1.660 | 19,0 jaar | 18,0% | 30,4% | 0,8% |
| Erpe-Mere9420 | 1.657 | 15,7 jaar | 9,5% | 33,9% | 2,1% |
| Evergem9940 | 2.611 | 14,9 jaar | 9,2% | 30,9% | 1,8% |
| Gavere9890 | 1.245 | 15,6 jaar | 9,5% | 33,3% | 1,7% |
| Gent13 postcodes | 29.723 | 16,4 jaar | 15,3% | 26,9% | 1,2% |
| Geraardsbergen2 postcodes | 2.275 | 16,7 jaar | 13,4% | 30,3% | 2,3% |
| Haaltert3 postcodes | 1.417 | 14,0 jaar | 9,4% | 33,3% | 1,4% |
| Hamme9220 | 1.942 | 16,4 jaar | 11,0% | 33,3% | 2,4% |
| Herzele3 postcodes | 1.314 | 14,5 jaar | 10,5% | 33,1% | 2,4% |
| Horebeke9667 | 213 | 16,8 jaar | 11,0% | 36,6% | 2,2% |
| Kaprijke2 postcodes | 579 | 15,1 jaar | 7,9% | 32,6% | 1,1% |
| Kluisbergen9690 | 604 | 15,8 jaar | 6,2% | 38,5% | 1,2% |
| Kruisem4 postcodes | 1.853 | 15,9 jaar | 7,2% | 35,2% | 1,5% |
| Laarne9270 | 1.148 | 14,4 jaar | 6,9% | 31,4% | 1,9% |
| Lebbeke9280 | 1.386 | 15,4 jaar | 9,1% | 31,7% | 1,8% |
| Lede9340 | 1.261 | 14,4 jaar | 9,1% | 32,8% | 2,0% |
| Lierde3 postcodes | 419 | 15,1 jaar | 8,6% | 35,1% | 2,7% |
| Lievegem6 postcodes | 2.315 | 15,1 jaar | 9,7% | 31,7% | 2,0% |
| Lochristi2 postcodes | 2.736 | 15,0 jaar | 7,6% | 31,7% | 1,6% |
| Lokeren2 postcodes | 4.139 | 15,5 jaar | 8,5% | 31,1% | 2,5% |
| Maarkedal3 postcodes | 616 | 15,7 jaar | 9,1% | 35,0% | 2,1% |
| Maldegem3 postcodes | 2.329 | 14,8 jaar | 6,7% | 34,8% | 1,3% |
| Merelbeke-Melle2 postcodes | 3.795 | 14,9 jaar | 9,3% | 30,4% | 1,3% |
| Nazareth-De Pinte2 postcodes | 2.859 | 14,9 jaar | 7,1% | 32,5% | 1,5% |
| Ninove6 postcodes | 2.862 | 16,9 jaar | 9,7% | 31,2% | 2,3% |
| Oosterzele9860 | 1.308 | 14,5 jaar | 8,1% | 36,0% | 1,8% |
| Oudenaarde9700 | 3.082 | 17,2 jaar | 10,2% | 31,6% | 1,4% |
| Ronse9600 | 1.941 | 18,8 jaar | 14,8% | 29,7% | 1,3% |
| Sint-Gillis-Waas9170 | 1.563 | 15,9 jaar | 10,2% | 31,5% | 1,8% |
| Sint-Laureins4 postcodes | 576 | 15,5 jaar | 9,7% | 33,3% | 1,4% |
| Sint-Lievens-Houtem2 postcodes | 920 | 15,3 jaar | 8,6% | 33,9% | 2,4% |
| Sint-Martens-Latem2 postcodes | 2.461 | 15,4 jaar | 5,6% | 27,5% | 1,0% |
| Sint-Niklaas3 postcodes | 6.439 | 17,4 jaar | 12,5% | 26,1% | 1,8% |
| Stekene9190 | 1.490 | 15,4 jaar | 9,1% | 30,4% | 3,2% |
| Temse2 postcodes | 3.076 | 15,8 jaar | 7,9% | 30,0% | 2,1% |
| Waasmunster9250 | 1.621 | 15,8 jaar | 7,0% | 30,3% | 2,1% |
| Wetteren9230 | 2.120 | 16,3 jaar | 8,9% | 27,8% | 2,2% |
| Wichelen9260 | 850 | 15,8 jaar | 10,4% | 32,6% | 3,2% |
| Wortegem-Petegem9790 | 883 | 15,4 jaar | 6,0% | 33,6% | 1,8% |
| Zele9240 | 1.856 | 16,4 jaar | 8,9% | 30,7% | 2,4% |
| Zelzate9060 | 642 | 18,0 jaar | 17,2% | 25,5% | 1,1% |
| Zottegem2 postcodes | 2.172 | 16,1 jaar | 9,5% | 30,5% | 1,5% |
| Zulte9870 | 1.646 | 15,7 jaar | 6,6% | 36,5% | 1,7% |
| Zwalm2 postcodes | 678 | 13,7 jaar | 8,4% | 35,2% | 2,2% |
Oorspronkelijke volgorde
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie