Bedrijven in de gemeente Bever: cijfers uit de KBO
In de gemeente Bever, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 175 rechtspersonen en 377 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,5 jaar oud, en 13,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 122 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 7 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Bever heet in het andere landsdeel ook Biévène.
De cijfers van alle postcodes van Bever zijn hier samengeteld.
175
rechtspersonen met maatschappelijk adres
377
vestigingen
15,5 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
23 (13,2%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
122 (32,4%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
7 (1,9%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Bever op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant
Bever staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Bever te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 24,0–28,5
- 28,5–30,3
- 30,3–31,6
- 31,6–33,0
- 33,0–38,9
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Bever
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 1547 Bever | 175 | 15,5 jaar | 13,2% | 32,4% | 1,9% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Bever?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1923.
- Jonger dan 1 jaar5,7% · 10
- 1 tot 5 jaar25,1% · 44
- 5 tot 10 jaar19,4% · 34
- 10 tot 20 jaar23,4% · 41
- 20 tot 50 jaar21,1% · 37
- 50 jaar of ouder5,1% · 9
Welke rechtsvormen zijn er in Bever?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV25,5% · 99
- BVBA4,1% · 16
- NV1,3% · 5
- vzw4,9% · 19
- VME0,3% · 1
- Commanditaire vennootschap3,6% · 14
- VOF1,3% · 5
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,1% · 8
- Stichting0,3% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,3% · 5
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)55,4% · 215
Bever vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Bever | 15,5 jaar | 13,2% | 32,4% | 1,9% |
| Provincie Vlaams-Brabant | 15,2 jaar | 11,6% | 29,9% | 1,6% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Bever
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Bever?
In Bever staan 175 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 377 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Bever?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Bever 15,5 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,1% bestaat al 50 jaar of langer en 30,9% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Bever hebben geen NACEBEL-code?
23 van de 174 rechtspersonen in Bever (13,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Bever hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Bever hebben 122 van de 377 vestigingen (32,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Bever hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Bever hebben 7 van de 377 vestigingen (1,9%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Bever? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie