Bedrijven in de gemeente Machelen: cijfers uit de KBO

In de gemeente Machelen, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 2.049 rechtspersonen en 2.910 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,0 jaar oud, en 9,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 706 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 38 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 3 postcodes van Machelen zijn hier samengeteld.

2.049

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.910

vestigingen

16,0 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

172 (9,3%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

706 (24,3%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

38 (1,3%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Machelen op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant

Machelen staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Machelen te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,0–28,5
  2. 28,5–30,3
  3. 30,3–31,6
  4. 31,6–33,0
  5. 33,0–38,9

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Machelen

Machelen heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Machelen
1830 Machelen70116,0 jaar9,0%25,9%1,2%
1831 Diegem1.33915,8 jaar9,3%23,7%1,4%
1931 Diegem937,9 jaar33,3%5,7%1,9%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Machelen?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1890.

  1. Jonger dan 1 jaar6,1% · 124
  2. 1 tot 5 jaar26,2% · 536
  3. 5 tot 10 jaar20,6% · 422
  4. 10 tot 20 jaar17,9% · 366
  5. 20 tot 50 jaar23,8% · 487
  6. 50 jaar of ouder5,6% · 114

Welke rechtsvormen zijn er in Machelen?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV41,5% · 1.118
  2. BVBA2,2% · 58
  3. NV9,7% · 261
  4. vzw4,2% · 113
  5. VME6,9% · 185
  6. Coöperatieve vennootschap0,6% · 15
  7. Commanditaire vennootschap2,6% · 70
  8. VOF0,8% · 22
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,8% · 48
  10. BTW-eenheid0,5% · 13
  11. Stichting0,3% · 8
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,0% · 26
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)28,1% · 756

Machelen vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België

Machelen vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Machelen16,0 jaar9,3%24,3%1,3%
Provincie Vlaams-Brabant15,2 jaar11,6%29,9%1,6%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Machelen

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Machelen?

In Machelen staan 2.049 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.910 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Machelen?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Machelen 16,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,6% bestaat al 50 jaar of langer en 32,2% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Machelen hebben geen NACEBEL-code?

172 van de 1.851 rechtspersonen in Machelen (9,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Machelen hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Machelen hebben 706 van de 2.910 vestigingen (24,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Machelen hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Machelen hebben 38 van de 2.910 vestigingen (1,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Machelen? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant

Meer statistieken

Begrippen