Bedrijven in de gemeente Boutersem: cijfers uit de KBO

In de gemeente Boutersem, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 703 rechtspersonen en 1.276 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 13,6 jaar oud, en 13,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 448 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 19 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Boutersem zijn hier samengeteld.

703

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.276

vestigingen

13,6 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

89 (13,1%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

448 (35,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

19 (1,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Boutersem op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant

Boutersem staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Boutersem te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,0–28,5
  2. 28,5–30,3
  3. 30,3–31,6
  4. 31,6–33,0
  5. 33,0–38,9

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Boutersem

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Boutersem
3370 Vertrijk70313,6 jaar13,1%35,1%1,5%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Boutersem?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1935.

  1. Jonger dan 1 jaar5,3% · 37
  2. 1 tot 5 jaar24,2% · 170
  3. 5 tot 10 jaar23,3% · 164
  4. 10 tot 20 jaar23,6% · 166
  5. 20 tot 50 jaar22,2% · 156
  6. 50 jaar of ouder1,4% · 10

Welke rechtsvormen zijn er in Boutersem?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV29,1% · 382
  2. BVBA2,9% · 38
  3. NV2,1% · 27
  4. vzw6,1% · 80
  5. VME1,8% · 23
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 3
  7. Commanditaire vennootschap6,3% · 83
  8. VOF1,0% · 13
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,3% · 17
  10. BTW-eenheid0,2% · 3
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 9
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)48,2% · 633

Boutersem vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België

Boutersem vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Boutersem13,6 jaar13,1%35,1%1,5%
Provincie Vlaams-Brabant15,2 jaar11,6%29,9%1,6%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Boutersem

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Boutersem?

In Boutersem staan 703 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.276 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Boutersem?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Boutersem 13,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 1,4% bestaat al 50 jaar of langer en 29,4% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Boutersem hebben geen NACEBEL-code?

89 van de 677 rechtspersonen in Boutersem (13,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Boutersem hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Boutersem hebben 448 van de 1.276 vestigingen (35,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Boutersem hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Boutersem hebben 19 van de 1.276 vestigingen (1,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Boutersem? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant

Meer statistieken

Begrippen