Bedrijven in de provincie Vlaams-Brabant: cijfers per gemeente
In de provincie Vlaams-Brabant zijn 114.126 rechtspersonen en 175.219 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,2 jaar oud, 11,6% heeft geen NACEBEL-code en bij 29,9% van de vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten, bij 1,6% meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
114.126
rechtspersonen met maatschappelijk adres
175.219
vestigingen
15,2 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
12.133 (11,6%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
52.468 (29,9%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
2.821 (1,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Aandachtspunten en rechtsvormen per gemeente in de provincie Vlaams-Brabant
Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm en wijs een gemeente aan voor het aandeel ter plaatse, vergeleken met België. Een klik opent de pagina van de gemeente, met dezelfde keuze.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 24,0–28,5
- 28,5–30,3
- 30,3–31,6
- 31,6–33,0
- 33,0–38,9
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Vlaams-Brabant?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1874.
- Jonger dan 1 jaar6,7% · 7.635
- 1 tot 5 jaar25,3% · 28.831
- 5 tot 10 jaar19,1% · 21.837
- 10 tot 20 jaar20,6% · 23.542
- 20 tot 50 jaar24,4% · 27.820
- 50 jaar of ouder3,9% · 4.454
Welke rechtsvormen zijn er in de provincie Vlaams-Brabant?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV34,7% · 63.939
- BVBA2,9% · 5.407
- NV3,4% · 6.300
- vzw5,7% · 10.490
- VME4,9% · 8.943
- Coöperatieve vennootschap0,3% · 571
- Commanditaire vennootschap4,0% · 7.318
- VOF1,5% · 2.698
- Buitenlandse entiteit0,0% · 5
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,4% · 2.528
- BTW-eenheid0,3% · 587
- Stichting0,2% · 292
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 973
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)40,3% · 74.246
Grootste gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant
- Leuven11.367 rechtspersonen
- Zaventem5.610 rechtspersonen
- Dilbeek4.685 rechtspersonen
- Grimbergen4.224 rechtspersonen
- Asse3.702 rechtspersonen
- Vilvoorde3.681 rechtspersonen
- Sint-Pieters-Leeuw3.645 rechtspersonen
- Tienen2.952 rechtspersonen
- Halle2.936 rechtspersonen
- Overijse2.799 rechtspersonen
- Aarschot2.751 rechtspersonen
- Wemmel2.716 rechtspersonen
Oudste ondernemersbestand
Jongste ondernemersbestand
- Drogenbos10,1 jaar
- Wezembeek-Oppem10,7 jaar
- Kraainem11,0 jaar
- Sint-Pieters-Leeuw11,5 jaar
- Zaventem12,9 jaar
Meeste bedrijven zonder NACEBEL
- Leuven19,5%
- Tienen16,7%
- Landen16,3%
- Liedekerke16,1%
- Linter14,7%
Meeste vestigingen met te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Kortenaken38,9%
- Zoutleeuw37,9%
- Geetbets35,8%
- Bekkevoort35,2%
- Boutersem35,1%
Provincie Vlaams-Brabant vergeleken met Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Provincie Vlaams-Brabant | 15,2 jaar | 11,6% | 29,9% | 1,6% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de provincie Vlaams-Brabant
+Hoeveel bedrijven zijn er in de provincie Vlaams-Brabant?
In de provincie Vlaams-Brabant zijn 114.126 actieve rechtspersonen ingeschreven met hun maatschappelijk adres, verspreid over 63 gemeenten, en 175.219 vestigingen.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Vlaams-Brabant?
Gemiddeld 15,2 jaar (België: 17,5 jaar). 3,9% bestaat al 50 jaar of langer.
+Hoeveel bedrijven in de provincie Vlaams-Brabant hebben geen NACEBEL-code?
12.133 rechtspersonen (11,6%). In heel België is dat 15,7%.
+Hoeveel vestigingen in de provincie Vlaams-Brabant hebben meer dan 5 hoofdactiviteiten?
52.468 van de 175.219 vestigingen (29,9%), tegenover 27,3% in België.
+Hoeveel vestigingen in de provincie Vlaams-Brabant hebben meer dan 20 nevenactiviteiten?
2.821 van de 175.219 vestigingen (1,6%), tegenover 1,3% in België. Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Zoek je ondernemingsnummer op en zie meteen of je binnen de NACEBEL 2025-limiet blijft. Gratis, zonder account.
Alle gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| Aarschot3 postcodes | 2.751 | 17,5 jaar | 13,4% | 31,2% | 1,7% |
|---|---|---|---|---|---|
| Affligem1790 | 1.087 | 15,7 jaar | 10,2% | 33,0% | 2,3% |
| Asse2 postcodes | 3.702 | 15,7 jaar | 10,5% | 34,3% | 2,0% |
| Beersel5 postcodes | 2.100 | 14,4 jaar | 8,9% | 29,6% | 1,4% |
| Begijnendijk3130 | 702 | 14,2 jaar | 9,8% | 33,6% | 3,1% |
| Bekkevoort2 postcodes | 611 | 14,4 jaar | 9,6% | 35,2% | 2,2% |
| Bertem3 postcodes | 855 | 13,7 jaar | 10,6% | 32,4% | 1,2% |
| Bever1547 | 175 | 15,5 jaar | 13,2% | 32,4% | 1,9% |
| Bierbeek3360 | 1.034 | 15,1 jaar | 10,9% | 31,4% | 1,5% |
| Boortmeerbeek2 postcodes | 1.199 | 14,8 jaar | 8,3% | 33,8% | 1,8% |
| Boutersem3370 | 703 | 13,6 jaar | 13,1% | 35,1% | 1,5% |
| Diest4 postcodes | 2.354 | 18,6 jaar | 14,5% | 28,3% | 1,9% |
| Dilbeek4 postcodes | 4.685 | 14,8 jaar | 10,0% | 28,8% | 1,7% |
| Drogenbos1620 | 1.015 | 10,1 jaar | 9,4% | 31,8% | 2,7% |
| Geetbets2 postcodes | 449 | 15,4 jaar | 11,7% | 35,8% | 2,2% |
| Glabbeek3 postcodes | 520 | 14,7 jaar | 14,0% | 35,1% | 1,9% |
| Grimbergen4 postcodes | 4.224 | 14,9 jaar | 10,0% | 30,4% | 1,6% |
| Haacht3150 | 1.327 | 15,4 jaar | 11,1% | 31,7% | 1,5% |
| Halle3 postcodes | 2.936 | 16,1 jaar | 13,7% | 28,1% | 1,5% |
| Herent3020 | 2.054 | 15,0 jaar | 9,9% | 31,9% | 1,3% |
| Hoegaarden2 postcodes | 594 | 16,2 jaar | 12,9% | 31,6% | 2,2% |
| Hoeilaart1560 | 1.006 | 15,4 jaar | 10,3% | 26,5% | 0,8% |
| Holsbeek2 postcodes | 919 | 14,4 jaar | 9,6% | 32,4% | 1,9% |
| Huldenberg3040 | 855 | 14,6 jaar | 10,1% | 32,4% | 1,6% |
| Kampenhout1910 | 1.292 | 15,1 jaar | 10,3% | 30,5% | 1,4% |
| Kapelle-op-den-Bos1880 | 732 | 15,1 jaar | 10,9% | 29,3% | 1,1% |
| Keerbergen3140 | 1.780 | 15,4 jaar | 7,5% | 28,5% | 2,1% |
| Kortenaken4 postcodes | 664 | 14,4 jaar | 11,0% | 38,9% | 1,7% |
| Kortenberg3 postcodes | 1.664 | 15,5 jaar | 10,5% | 30,3% | 1,6% |
| Kraainem1950 | 1.890 | 11,0 jaar | 9,4% | 29,8% | 1,0% |
| Landen3 postcodes | 933 | 16,7 jaar | 16,3% | 30,5% | 1,7% |
| Lennik1750 | 1.027 | 15,9 jaar | 10,9% | 25,9% | 0,9% |
| Leuven5 postcodes | 11.367 | 18,8 jaar | 19,5% | 25,8% | 1,2% |
| Liedekerke1770 | 867 | 16,6 jaar | 16,1% | 31,2% | 2,0% |
| Linkebeek1630 | 409 | 15,9 jaar | 12,0% | 28,3% | 0,5% |
| Linter3350 | 508 | 16,0 jaar | 14,7% | 33,1% | 1,0% |
| Londerzeel1840 | 1.879 | 15,9 jaar | 9,3% | 30,3% | 1,9% |
| Lubbeek3 postcodes | 1.501 | 15,3 jaar | 9,9% | 32,6% | 1,8% |
| Machelen3 postcodes | 2.049 | 16,0 jaar | 9,3% | 24,3% | 1,3% |
| Meise2 postcodes | 2.082 | 15,3 jaar | 9,7% | 30,1% | 1,3% |
| Merchtem1785 | 1.827 | 15,3 jaar | 10,6% | 29,5% | 1,9% |
| Opwijk1745 | 1.228 | 15,0 jaar | 9,7% | 32,3% | 2,0% |
| Oud-Heverlee5 postcodes | 1.090 | 14,6 jaar | 9,7% | 29,8% | 1,8% |
| Overijse3090 | 2.799 | 14,7 jaar | 9,8% | 28,9% | 1,1% |
| Pajottegem4 postcodes | 2.069 | 14,7 jaar | 10,2% | 30,5% | 1,7% |
| Pepingen4 postcodes | 443 | 16,0 jaar | 11,3% | 28,7% | 1,3% |
| Roosdaal2 postcodes | 899 | 14,7 jaar | 12,3% | 30,7% | 1,6% |
| Rotselaar3 postcodes | 1.658 | 13,6 jaar | 9,6% | 32,9% | 1,5% |
| Scherpenheuvel-Zichem4 postcodes | 1.486 | 15,6 jaar | 13,0% | 31,5% | 2,6% |
| Sint-Genesius-Rode1640 | 2.568 | 13,1 jaar | 11,0% | 26,5% | 1,2% |
| Sint-Pieters-Leeuw3 postcodes | 3.645 | 11,5 jaar | 8,6% | 34,3% | 1,9% |
| Steenokkerzeel1820 | 917 | 15,3 jaar | 10,6% | 30,3% | 1,3% |
| Ternat3 postcodes | 1.859 | 13,9 jaar | 9,0% | 31,9% | 2,1% |
| Tervuren3080 | 1.894 | 14,3 jaar | 11,9% | 28,2% | 1,1% |
| Tielt-Winge2 postcodes | 972 | 14,6 jaar | 10,9% | 34,0% | 1,5% |
| Tienen2 postcodes | 2.952 | 17,6 jaar | 16,7% | 30,6% | 1,6% |
| Tremelo2 postcodes | 1.241 | 15,8 jaar | 10,0% | 33,0% | 2,2% |
| Vilvoorde2 postcodes | 3.681 | 15,4 jaar | 14,5% | 25,3% | 1,6% |
| Wemmel1780 | 2.716 | 13,0 jaar | 9,2% | 31,2% | 2,7% |
| Wezembeek-Oppem1970 | 1.591 | 10,7 jaar | 9,8% | 24,0% | 1,3% |
| Zaventem3 postcodes | 5.610 | 12,9 jaar | 9,0% | 28,0% | 1,4% |
| Zemst3 postcodes | 1.813 | 14,4 jaar | 10,5% | 28,6% | 1,4% |
| Zoutleeuw3440 | 667 | 16,4 jaar | 13,5% | 37,9% | 2,2% |
Oorspronkelijke volgorde
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie