Bedrijven in de provincie Vlaams-Brabant: cijfers per gemeente

In de provincie Vlaams-Brabant zijn 114.126 rechtspersonen en 175.219 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,2 jaar oud, 11,6% heeft geen NACEBEL-code en bij 29,9% van de vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten, bij 1,6% meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

114.126

rechtspersonen met maatschappelijk adres

175.219

vestigingen

15,2 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

12.133 (11,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

52.468 (29,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

2.821 (1,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Aandachtspunten en rechtsvormen per gemeente in de provincie Vlaams-Brabant

Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm en wijs een gemeente aan voor het aandeel ter plaatse, vergeleken met België. Een klik opent de pagina van de gemeente, met dezelfde keuze.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,0–28,5
  2. 28,5–30,3
  3. 30,3–31,6
  4. 31,6–33,0
  5. 33,0–38,9

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Vlaams-Brabant?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1874.

  1. Jonger dan 1 jaar6,7% · 7.635
  2. 1 tot 5 jaar25,3% · 28.831
  3. 5 tot 10 jaar19,1% · 21.837
  4. 10 tot 20 jaar20,6% · 23.542
  5. 20 tot 50 jaar24,4% · 27.820
  6. 50 jaar of ouder3,9% · 4.454

Welke rechtsvormen zijn er in de provincie Vlaams-Brabant?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV34,7% · 63.939
  2. BVBA2,9% · 5.407
  3. NV3,4% · 6.300
  4. vzw5,7% · 10.490
  5. VME4,9% · 8.943
  6. Coöperatieve vennootschap0,3% · 571
  7. Commanditaire vennootschap4,0% · 7.318
  8. VOF1,5% · 2.698
  9. Buitenlandse entiteit0,0% · 5
  10. Zonder rechtspersoonlijkheid1,4% · 2.528
  11. BTW-eenheid0,3% · 587
  12. Stichting0,2% · 292
  13. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 973
  14. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)40,3% · 74.246

Grootste gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant

  1. Leuven11.367 rechtspersonen
  2. Zaventem5.610 rechtspersonen
  3. Dilbeek4.685 rechtspersonen
  4. Grimbergen4.224 rechtspersonen
  5. Asse3.702 rechtspersonen
  6. Vilvoorde3.681 rechtspersonen
  7. Sint-Pieters-Leeuw3.645 rechtspersonen
  8. Tienen2.952 rechtspersonen
  9. Halle2.936 rechtspersonen
  10. Overijse2.799 rechtspersonen
  11. Aarschot2.751 rechtspersonen
  12. Wemmel2.716 rechtspersonen

Oudste ondernemersbestand

Jongste ondernemersbestand

Meeste bedrijven zonder NACEBEL

Meeste vestigingen met te veel hoofd-NACEBEL-codes

Provincie Vlaams-Brabant vergeleken met Vlaams Gewest en België

Provincie Vlaams-Brabant vergeleken met Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Provincie Vlaams-Brabant15,2 jaar11,6%29,9%1,6%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de provincie Vlaams-Brabant

+Hoeveel bedrijven zijn er in de provincie Vlaams-Brabant?

In de provincie Vlaams-Brabant zijn 114.126 actieve rechtspersonen ingeschreven met hun maatschappelijk adres, verspreid over 63 gemeenten, en 175.219 vestigingen.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de provincie Vlaams-Brabant?

Gemiddeld 15,2 jaar (België: 17,5 jaar). 3,9% bestaat al 50 jaar of langer.

+Hoeveel bedrijven in de provincie Vlaams-Brabant hebben geen NACEBEL-code?

12.133 rechtspersonen (11,6%). In heel België is dat 15,7%.

+Hoeveel vestigingen in de provincie Vlaams-Brabant hebben meer dan 5 hoofdactiviteiten?

52.468 van de 175.219 vestigingen (29,9%), tegenover 27,3% in België.

+Hoeveel vestigingen in de provincie Vlaams-Brabant hebben meer dan 20 nevenactiviteiten?

2.821 van de 175.219 vestigingen (1,6%), tegenover 1,3% in België. Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Zoek je ondernemingsnummer op en zie meteen of je binnen de NACEBEL 2025-limiet blijft. Gratis, zonder account.

Alle gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Alle gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant
Aarschot3 postcodes2.75117,5 jaar13,4%31,2%1,7%
Affligem17901.08715,7 jaar10,2%33,0%2,3%
Asse2 postcodes3.70215,7 jaar10,5%34,3%2,0%
Beersel5 postcodes2.10014,4 jaar8,9%29,6%1,4%
Begijnendijk313070214,2 jaar9,8%33,6%3,1%
Bekkevoort2 postcodes61114,4 jaar9,6%35,2%2,2%
Bertem3 postcodes85513,7 jaar10,6%32,4%1,2%
Bever154717515,5 jaar13,2%32,4%1,9%
Bierbeek33601.03415,1 jaar10,9%31,4%1,5%
Boortmeerbeek2 postcodes1.19914,8 jaar8,3%33,8%1,8%
Boutersem337070313,6 jaar13,1%35,1%1,5%
Diest4 postcodes2.35418,6 jaar14,5%28,3%1,9%
Dilbeek4 postcodes4.68514,8 jaar10,0%28,8%1,7%
Drogenbos16201.01510,1 jaar9,4%31,8%2,7%
Geetbets2 postcodes44915,4 jaar11,7%35,8%2,2%
Glabbeek3 postcodes52014,7 jaar14,0%35,1%1,9%
Grimbergen4 postcodes4.22414,9 jaar10,0%30,4%1,6%
Haacht31501.32715,4 jaar11,1%31,7%1,5%
Halle3 postcodes2.93616,1 jaar13,7%28,1%1,5%
Herent30202.05415,0 jaar9,9%31,9%1,3%
Hoegaarden2 postcodes59416,2 jaar12,9%31,6%2,2%
Hoeilaart15601.00615,4 jaar10,3%26,5%0,8%
Holsbeek2 postcodes91914,4 jaar9,6%32,4%1,9%
Huldenberg304085514,6 jaar10,1%32,4%1,6%
Kampenhout19101.29215,1 jaar10,3%30,5%1,4%
Kapelle-op-den-Bos188073215,1 jaar10,9%29,3%1,1%
Keerbergen31401.78015,4 jaar7,5%28,5%2,1%
Kortenaken4 postcodes66414,4 jaar11,0%38,9%1,7%
Kortenberg3 postcodes1.66415,5 jaar10,5%30,3%1,6%
Kraainem19501.89011,0 jaar9,4%29,8%1,0%
Landen3 postcodes93316,7 jaar16,3%30,5%1,7%
Lennik17501.02715,9 jaar10,9%25,9%0,9%
Leuven5 postcodes11.36718,8 jaar19,5%25,8%1,2%
Liedekerke177086716,6 jaar16,1%31,2%2,0%
Linkebeek163040915,9 jaar12,0%28,3%0,5%
Linter335050816,0 jaar14,7%33,1%1,0%
Londerzeel18401.87915,9 jaar9,3%30,3%1,9%
Lubbeek3 postcodes1.50115,3 jaar9,9%32,6%1,8%
Machelen3 postcodes2.04916,0 jaar9,3%24,3%1,3%
Meise2 postcodes2.08215,3 jaar9,7%30,1%1,3%
Merchtem17851.82715,3 jaar10,6%29,5%1,9%
Opwijk17451.22815,0 jaar9,7%32,3%2,0%
Oud-Heverlee5 postcodes1.09014,6 jaar9,7%29,8%1,8%
Overijse30902.79914,7 jaar9,8%28,9%1,1%
Pajottegem4 postcodes2.06914,7 jaar10,2%30,5%1,7%
Pepingen4 postcodes44316,0 jaar11,3%28,7%1,3%
Roosdaal2 postcodes89914,7 jaar12,3%30,7%1,6%
Rotselaar3 postcodes1.65813,6 jaar9,6%32,9%1,5%
Scherpenheuvel-Zichem4 postcodes1.48615,6 jaar13,0%31,5%2,6%
Sint-Genesius-Rode16402.56813,1 jaar11,0%26,5%1,2%
Sint-Pieters-Leeuw3 postcodes3.64511,5 jaar8,6%34,3%1,9%
Steenokkerzeel182091715,3 jaar10,6%30,3%1,3%
Ternat3 postcodes1.85913,9 jaar9,0%31,9%2,1%
Tervuren30801.89414,3 jaar11,9%28,2%1,1%
Tielt-Winge2 postcodes97214,6 jaar10,9%34,0%1,5%
Tienen2 postcodes2.95217,6 jaar16,7%30,6%1,6%
Tremelo2 postcodes1.24115,8 jaar10,0%33,0%2,2%
Vilvoorde2 postcodes3.68115,4 jaar14,5%25,3%1,6%
Wemmel17802.71613,0 jaar9,2%31,2%2,7%
Wezembeek-Oppem19701.59110,7 jaar9,8%24,0%1,3%
Zaventem3 postcodes5.61012,9 jaar9,0%28,0%1,4%
Zemst3 postcodes1.81314,4 jaar10,5%28,6%1,4%
Zoutleeuw344066716,4 jaar13,5%37,9%2,2%

Oorspronkelijke volgorde

Meer statistieken

Begrippen