Bedrijven in de gemeente Oud-Heverlee: cijfers uit de KBO
In de gemeente Oud-Heverlee, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 1.090 rechtspersonen en 1.692 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,6 jaar oud, en 9,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 505 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 31 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 5 postcodes van Oud-Heverlee zijn hier samengeteld.
1.090
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.692
vestigingen
14,6 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
102 (9,7%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
505 (29,8%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
31 (1,8%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Oud-Heverlee op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant
Oud-Heverlee staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Oud-Heverlee te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 24,0–28,5
- 28,5–30,3
- 30,3–31,6
- 31,6–33,0
- 33,0–38,9
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Oud-Heverlee
Oud-Heverlee heeft 5 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 3050 Oud-Heverlee | 340 | 16,0 jaar | 13,2% | 30,5% | 2,6% |
|---|---|---|---|---|---|
| 3051 Sint-Joris-Weert | 123 | 12,5 jaar | 7,8% | 27,6% | 0,8% |
| 3052 Blanden | 257 | 14,3 jaar | 7,2% | 28,6% | 1,0% |
| 3053 Haasrode | 310 | 13,8 jaar | 8,0% | 30,7% | 2,3% |
| 3054 Vaalbeek | 60 | 15,6 jaar | 13,6% | 34,6% | 2,5% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Oud-Heverlee?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1922.
- Jonger dan 1 jaar5,9% · 64
- 1 tot 5 jaar22,8% · 248
- 5 tot 10 jaar20,7% · 226
- 10 tot 20 jaar22,4% · 244
- 20 tot 50 jaar26,5% · 289
- 50 jaar of ouder1,7% · 19
Welke rechtsvormen zijn er in Oud-Heverlee?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV34,4% · 616
- BVBA3,3% · 60
- NV2,4% · 43
- vzw6,0% · 108
- VME2,1% · 38
- Coöperatieve vennootschap0,3% · 5
- Commanditaire vennootschap6,2% · 111
- VOF1,3% · 24
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,6% · 46
- BTW-eenheid0,3% · 5
- Stichting0,3% · 6
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,2% · 4
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)40,5% · 727
Oud-Heverlee vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Oud-Heverlee | 14,6 jaar | 9,7% | 29,8% | 1,8% |
| Provincie Vlaams-Brabant | 15,2 jaar | 11,6% | 29,9% | 1,6% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Oud-Heverlee
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Oud-Heverlee?
In Oud-Heverlee staan 1.090 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.692 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Oud-Heverlee?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Oud-Heverlee 14,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 1,7% bestaat al 50 jaar of langer en 28,6% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Oud-Heverlee hebben geen NACEBEL-code?
102 van de 1.047 rechtspersonen in Oud-Heverlee (9,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Oud-Heverlee hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Oud-Heverlee hebben 505 van de 1.692 vestigingen (29,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Oud-Heverlee hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Oud-Heverlee hebben 31 van de 1.692 vestigingen (1,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Oud-Heverlee? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie