Bedrijven in de gemeente Linter: cijfers uit de KBO
In de gemeente Linter, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 508 rechtspersonen en 1.000 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,0 jaar oud, en 14,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 331 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 10 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Linter zijn hier samengeteld.
508
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.000
vestigingen
16,0 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
73 (14,7%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
331 (33,1%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
10 (1,0%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Linter op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant
Linter staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Linter te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 24,0–28,5
- 28,5–30,3
- 30,3–31,6
- 31,6–33,0
- 33,0–38,9
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Linter
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 3350 Wommersom | 508 | 16,0 jaar | 14,7% | 33,1% | 1,0% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Linter?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1968.
- Jonger dan 1 jaar5,9% · 30
- 1 tot 5 jaar18,5% · 94
- 5 tot 10 jaar16,9% · 86
- 10 tot 20 jaar27,2% · 138
- 20 tot 50 jaar29,3% · 149
- 50 jaar of ouder2,2% · 11
Welke rechtsvormen zijn er in Linter?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV23,5% · 243
- BVBA3,9% · 40
- NV1,4% · 14
- vzw6,5% · 67
- VME1,1% · 11
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 2
- Commanditaire vennootschap5,0% · 52
- VOF1,7% · 18
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,7% · 28
- BTW-eenheid0,2% · 2
- Stichting0,6% · 6
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,1% · 11
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)52,2% · 539
Linter vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Linter | 16,0 jaar | 14,7% | 33,1% | 1,0% |
| Provincie Vlaams-Brabant | 15,2 jaar | 11,6% | 29,9% | 1,6% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Linter
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Linter?
In Linter staan 508 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.000 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Linter?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Linter 16,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,2% bestaat al 50 jaar of langer en 24,4% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Linter hebben geen NACEBEL-code?
73 van de 495 rechtspersonen in Linter (14,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Linter hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Linter hebben 331 van de 1.000 vestigingen (33,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Linter hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Linter hebben 10 van de 1.000 vestigingen (1,0%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Linter? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie