Bedrijven in de gemeente Zaventem: cijfers uit de KBO
In de gemeente Zaventem, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 5.610 rechtspersonen en 6.835 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 12,9 jaar oud, en 9,0% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.912 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 96 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 3 postcodes van Zaventem zijn hier samengeteld.
5.610
rechtspersonen met maatschappelijk adres
6.835
vestigingen
12,9 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
471 (9,0%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
1.912 (28,0%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
96 (1,4%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Zaventem op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant
Zaventem staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Zaventem te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 24,0–28,5
- 28,5–30,3
- 30,3–31,6
- 31,6–33,0
- 33,0–38,9
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Zaventem
Zaventem heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 1930 Zaventem | 3.413 | 14,0 jaar | 9,1% | 28,8% | 1,5% |
|---|---|---|---|---|---|
| 1932 Sint-Stevens-Woluwe | 1.512 | 10,1 jaar | 8,6% | 26,8% | 1,1% |
| 1933 Sterrebeek | 685 | 14,0 jaar | 9,7% | 26,3% | 1,3% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Zaventem?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1876.
- Jonger dan 1 jaar10,4% · 583
- 1 tot 5 jaar32,6% · 1.829
- 5 tot 10 jaar18,4% · 1.034
- 10 tot 20 jaar15,1% · 848
- 20 tot 50 jaar19,7% · 1.106
- 50 jaar of ouder3,7% · 210
Welke rechtsvormen zijn er in Zaventem?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV47,0% · 3.512
- BVBA2,8% · 209
- NV6,6% · 495
- vzw4,2% · 314
- VME4,8% · 355
- Coöperatieve vennootschap0,4% · 31
- Commanditaire vennootschap3,0% · 222
- VOF1,1% · 81
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,6% · 43
- BTW-eenheid0,5% · 36
- Stichting0,2% · 12
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,5% · 36
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)28,4% · 2.120
Zaventem vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Zaventem | 12,9 jaar | 9,0% | 28,0% | 1,4% |
| Provincie Vlaams-Brabant | 15,2 jaar | 11,6% | 29,9% | 1,6% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Zaventem
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Zaventem?
In Zaventem staan 5.610 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 6.835 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Zaventem?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Zaventem 12,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,7% bestaat al 50 jaar of langer en 43,0% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Zaventem hebben geen NACEBEL-code?
471 van de 5.219 rechtspersonen in Zaventem (9,0%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Zaventem hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Zaventem hebben 1.912 van de 6.835 vestigingen (28,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Zaventem hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Zaventem hebben 96 van de 6.835 vestigingen (1,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Zaventem? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie