Bedrijven in de gemeente Tienen: cijfers uit de KBO
In de gemeente Tienen, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 2.952 rechtspersonen en 4.747 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,6 jaar oud, en 16,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.451 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 74 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Tienen heet in het andere landsdeel ook Tirlemont.
De cijfers van alle 2 postcodes van Tienen zijn hier samengeteld.
2.952
rechtspersonen met maatschappelijk adres
4.747
vestigingen
17,6 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
436 (16,7%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
1.451 (30,6%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
74 (1,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Tienen op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant
Tienen staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Tienen te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 24,0–28,5
- 28,5–30,3
- 30,3–31,6
- 31,6–33,0
- 33,0–38,9
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Tienen
Tienen heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 3300 Tienen | 2.951 | 17,6 jaar | 16,6% | 30,6% | 1,6% |
|---|---|---|---|---|---|
| 3340 Tienen | 1 | 43,8 jaar | 100,0% | 0,0% | 0,0% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Tienen?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1892.
- Jonger dan 1 jaar6,8% · 200
- 1 tot 5 jaar21,3% · 628
- 5 tot 10 jaar16,0% · 473
- 10 tot 20 jaar20,7% · 611
- 20 tot 50 jaar30,3% · 895
- 50 jaar of ouder4,9% · 145
Welke rechtsvormen zijn er in Tienen?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV27,0% · 1.369
- BVBA3,8% · 194
- NV2,9% · 147
- vzw7,2% · 366
- VME6,2% · 316
- Coöperatieve vennootschap0,3% · 14
- Commanditaire vennootschap3,3% · 166
- VOF1,8% · 91
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 81
- BTW-eenheid0,4% · 18
- Stichting0,6% · 30
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 30
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)44,3% · 2.247
Tienen vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Tienen | 17,6 jaar | 16,7% | 30,6% | 1,6% |
| Provincie Vlaams-Brabant | 15,2 jaar | 11,6% | 29,9% | 1,6% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Tienen
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Tienen?
In Tienen staan 2.952 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 4.747 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Tienen?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Tienen 17,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,9% bestaat al 50 jaar of langer en 28,0% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Tienen hebben geen NACEBEL-code?
436 van de 2.618 rechtspersonen in Tienen (16,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Tienen hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Tienen hebben 1.451 van de 4.747 vestigingen (30,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Tienen hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Tienen hebben 74 van de 4.747 vestigingen (1,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Tienen? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie