Bedrijven in de gemeente Lontzen: cijfers uit de KBO

In de gemeente Lontzen, in de provincie Luik, zijn 331 rechtspersonen en 735 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,6 jaar oud, en 19,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 190 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 9 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Lontzen zijn hier samengeteld.

331

rechtspersonen met maatschappelijk adres

735

vestigingen

17,6 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

61 (19,7%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

190 (25,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

9 (1,2%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Lontzen op de kaart van de provincie Luik

Lontzen staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Lontzen te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Lontzen

Lontzen heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Lontzen
4710 Lontzen25916,3 jaar18,5%25,0%0,4%
4711 Lontzen7222,5 jaar23,6%28,3%3,8%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Lontzen?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1925.

  1. Jonger dan 1 jaar5,7% · 19
  2. 1 tot 5 jaar20,2% · 67
  3. 5 tot 10 jaar16,9% · 56
  4. 10 tot 20 jaar20,2% · 67
  5. 20 tot 50 jaar34,4% · 114
  6. 50 jaar of ouder2,4% · 8

Welke rechtsvormen zijn er in Lontzen?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

Lontzen vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Lontzen vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Lontzen17,6 jaar19,7%25,9%1,2%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Lontzen

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Lontzen?

In Lontzen staan 331 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 735 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Lontzen?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Lontzen 17,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,4% bestaat al 50 jaar of langer en 26,0% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Lontzen hebben geen NACEBEL-code?

61 van de 310 rechtspersonen in Lontzen (19,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lontzen hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Lontzen hebben 190 van de 735 vestigingen (25,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lontzen hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Lontzen hebben 9 van de 735 vestigingen (1,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Lontzen? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen