Bedrijven in de gemeente Malmedy: cijfers uit de KBO

In de gemeente Malmedy, in de provincie Luik, zijn 1.210 rechtspersonen en 2.147 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 19,9 jaar oud, en 18,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 541 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 18 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Malmedy zijn hier samengeteld.

1.210

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.147

vestigingen

19,9 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

202 (18,7%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

541 (25,2%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

18 (0,8%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Malmedy op de kaart van de provincie Luik

Malmedy staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Malmedy te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Malmedy

Malmedy heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Malmedy
4891 Malmedy141,1 jaar100,0%0,0%0,0%
4960 Bevercé1.20919,9 jaar18,6%25,2%0,8%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Malmedy?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1923.

  1. Jonger dan 1 jaar4,8% · 58
  2. 1 tot 5 jaar20,1% · 243
  3. 5 tot 10 jaar16,9% · 204
  4. 10 tot 20 jaar21,0% · 254
  5. 20 tot 50 jaar29,4% · 356
  6. 50 jaar of ouder7,8% · 94

Welke rechtsvormen zijn er in Malmedy?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV22,2% · 483
  2. BVBA3,4% · 74
  3. NV5,1% · 112
  4. vzw9,1% · 199
  5. VME5,2% · 114
  6. Coöperatieve vennootschap0,8% · 17
  7. Commanditaire vennootschap1,4% · 30
  8. VOF0,6% · 14
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid3,9% · 84
  10. BTW-eenheid0,7% · 16
  11. Stichting0,0% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,1% · 24
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)46,4% · 1.012

Malmedy vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Malmedy vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Malmedy19,9 jaar18,7%25,2%0,8%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Malmedy

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Malmedy?

In Malmedy staan 1.210 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.147 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Malmedy?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Malmedy 19,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 7,8% bestaat al 50 jaar of langer en 24,9% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Malmedy hebben geen NACEBEL-code?

202 van de 1.080 rechtspersonen in Malmedy (18,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Malmedy hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Malmedy hebben 541 van de 2.147 vestigingen (25,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Malmedy hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Malmedy hebben 18 van de 2.147 vestigingen (0,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Malmedy? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen