Bedrijven in de gemeente Seraing: cijfers uit de KBO

In de gemeente Seraing, in de provincie Luik, zijn 2.846 rechtspersonen en 5.805 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,7 jaar oud, en 23,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.016 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 24 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 3 postcodes van Seraing zijn hier samengeteld.

2.846

rechtspersonen met maatschappelijk adres

5.805

vestigingen

17,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

596 (23,2%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.016 (17,5%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

24 (0,4%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Seraing op de kaart van de provincie Luik

Seraing staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Seraing te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 15,2–21,4
  2. 21,4–22,8
  3. 22,8–24,3
  4. 24,3–25,9
  5. 25,9–32,0

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Seraing

Seraing heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Seraing
4100 Seraing1.94117,7 jaar22,5%16,9%0,3%
4101 Jemeppe51117,5 jaar22,9%20,5%0,7%
4102 Ougrée39417,8 jaar27,5%16,5%0,5%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Seraing?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1868.

  1. Jonger dan 1 jaar6,7% · 192
  2. 1 tot 5 jaar20,7% · 590
  3. 5 tot 10 jaar17,1% · 486
  4. 10 tot 20 jaar22,0% · 626
  5. 20 tot 50 jaar28,4% · 809
  6. 50 jaar of ouder5,0% · 142

Welke rechtsvormen zijn er in Seraing?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV23,2% · 1.289
  2. BVBA2,0% · 113
  3. NV3,0% · 165
  4. vzw8,5% · 469
  5. VME4,8% · 265
  6. Coöperatieve vennootschap1,4% · 79
  7. Commanditaire vennootschap0,9% · 50
  8. VOF0,7% · 39
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,0% · 53
  10. BTW-eenheid0,3% · 17
  11. Stichting0,1% · 8
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,8% · 44
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)53,3% · 2.954

Seraing vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België

Seraing vergeleken met de provincie Luik, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Seraing17,7 jaar23,2%17,5%0,4%
Provincie Luik18,2 jaar20,5%21,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Seraing

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Seraing?

In Seraing staan 2.846 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 5.805 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Seraing?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Seraing 17,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,0% bestaat al 50 jaar of langer en 27,5% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Seraing hebben geen NACEBEL-code?

596 van de 2.564 rechtspersonen in Seraing (23,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Seraing hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Seraing hebben 1.016 van de 5.805 vestigingen (17,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Seraing hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Seraing hebben 24 van de 5.805 vestigingen (0,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Seraing? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Luik

Meer statistieken

Begrippen