Bedrijven in de gemeente Brugelette: cijfers uit de KBO
In de gemeente Brugelette, in de provincie Henegouwen, zijn 197 rechtspersonen en 444 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,4 jaar oud, en 21,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 130 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 2 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 4 postcodes van Brugelette zijn hier samengeteld.
197
rechtspersonen met maatschappelijk adres
444
vestigingen
17,4 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
41 (21,7%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
130 (29,3%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
2 (0,5%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Brugelette op de kaart van de provincie Henegouwen
Brugelette staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Brugelette te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Brugelette
Brugelette heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 7940 Brugelette | 120 | 19,8 jaar | 23,7% | 25,5% | 0,7% |
|---|---|---|---|---|---|
| 7941 Attre | 33 | 8,8 jaar | 12,1% | 26,0% | 0,0% |
| 7942 Mévergnies-lez-Lens | 27 | 17,4 jaar | 23,1% | 42,6% | 0,0% |
| 7943 Gages | 17 | 16,8 jaar | 25,0% | 40,0% | 0,0% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Brugelette?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1900.
- Jonger dan 1 jaar4,6% · 9
- 1 tot 5 jaar25,4% · 50
- 5 tot 10 jaar20,3% · 40
- 10 tot 20 jaar19,3% · 38
- 20 tot 50 jaar24,9% · 49
- 50 jaar of ouder5,6% · 11
Welke rechtsvormen zijn er in Brugelette?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV21,2% · 95
- BVBA1,6% · 7
- NV2,9% · 13
- vzw6,9% · 31
- VME1,8% · 8
- Coöperatieve vennootschap0,7% · 3
- Commanditaire vennootschap2,2% · 10
- VOF0,7% · 3
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,7% · 12
- Stichting0,4% · 2
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,6% · 7
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)57,4% · 257
Brugelette vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Brugelette | 17,4 jaar | 21,7% | 29,3% | 0,5% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Brugelette
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Brugelette?
In Brugelette staan 197 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 444 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Brugelette?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Brugelette 17,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,6% bestaat al 50 jaar of langer en 29,9% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Brugelette hebben geen NACEBEL-code?
41 van de 189 rechtspersonen in Brugelette (21,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Brugelette hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Brugelette hebben 130 van de 444 vestigingen (29,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Brugelette hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Brugelette hebben 2 van de 444 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Brugelette? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie