Bedrijven in de gemeente Chapelle-lez-Herlaimont: cijfers uit de KBO

In de gemeente Chapelle-lez-Herlaimont, in de provincie Henegouwen, zijn 631 rechtspersonen en 1.478 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,8 jaar oud, en 16,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 332 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 8 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Chapelle-lez-Herlaimont zijn hier samengeteld.

631

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.478

vestigingen

15,8 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

93 (16,8%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

332 (22,5%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

8 (0,5%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Chapelle-lez-Herlaimont op de kaart van de provincie Henegouwen

Chapelle-lez-Herlaimont staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Chapelle-lez-Herlaimont te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 19,2–22,5
  2. 22,5–24,5
  3. 24,5–25,2
  4. 25,2–27,1
  5. 27,1–36,1

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Chapelle-lez-Herlaimont

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Chapelle-lez-Herlaimont
7160 Chapelle-lez-Herlaimont63115,8 jaar16,8%22,5%0,5%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Chapelle-lez-Herlaimont?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1892.

  1. Jonger dan 1 jaar9,2% · 58
  2. 1 tot 5 jaar25,4% · 160
  3. 5 tot 10 jaar14,7% · 93
  4. 10 tot 20 jaar22,5% · 142
  5. 20 tot 50 jaar23,5% · 148
  6. 50 jaar of ouder4,8% · 30

Welke rechtsvormen zijn er in Chapelle-lez-Herlaimont?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV23,4% · 343
  2. BVBA2,2% · 32
  3. NV1,5% · 22
  4. vzw5,0% · 73
  5. VME5,0% · 73
  6. Coöperatieve vennootschap0,6% · 9
  7. Commanditaire vennootschap1,0% · 15
  8. VOF0,5% · 8
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,9% · 13
  10. BTW-eenheid0,2% · 3
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,9% · 13
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)58,7% · 859

Chapelle-lez-Herlaimont vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België

Chapelle-lez-Herlaimont vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Chapelle-lez-Herlaimont15,8 jaar16,8%22,5%0,5%
Provincie Henegouwen18,7 jaar19,5%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Chapelle-lez-Herlaimont

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Chapelle-lez-Herlaimont?

In Chapelle-lez-Herlaimont staan 631 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.478 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Chapelle-lez-Herlaimont?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Chapelle-lez-Herlaimont 15,8 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,8% bestaat al 50 jaar of langer en 34,5% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Chapelle-lez-Herlaimont hebben geen NACEBEL-code?

93 van de 555 rechtspersonen in Chapelle-lez-Herlaimont (16,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Chapelle-lez-Herlaimont hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Chapelle-lez-Herlaimont hebben 332 van de 1.478 vestigingen (22,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Chapelle-lez-Herlaimont hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Chapelle-lez-Herlaimont hebben 8 van de 1.478 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Chapelle-lez-Herlaimont? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Henegouwen

Meer statistieken

Begrippen