Bedrijven in de gemeente Charleroi: cijfers uit de KBO
In de gemeente Charleroi, in de provincie Henegouwen, zijn 10.858 rechtspersonen en 21.839 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 22,0 jaar oud, en 23,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 4.566 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 140 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 14 postcodes van Charleroi zijn hier samengeteld.
10.858
rechtspersonen met maatschappelijk adres
21.839
vestigingen
22,0 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
2.233 (23,3%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
4.566 (20,9%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
140 (0,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Charleroi op de kaart van de provincie Henegouwen
Charleroi staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Charleroi te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Charleroi
Charleroi heeft 14 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 6000 Charleroi | 2.490 | 26,9 jaar | 31,2% | 14,6% | 0,3% |
|---|---|---|---|---|---|
| 6001 Marcinelle | 1.264 | 21,7 jaar | 23,1% | 20,7% | 0,5% |
| 6010 Couillet | 428 | 21,4 jaar | 23,0% | 20,6% | 0,9% |
| 6020 Dampremy | 208 | 22,6 jaar | 25,3% | 21,7% | 1,2% |
| 6030 Goutroux / Marchienne-au-Pont | 580 | 21,7 jaar | 25,5% | 21,0% | 0,5% |
| 6031 Monceau-sur-Sambre | 291 | 20,9 jaar | 25,4% | 21,8% | 0,1% |
| 6032 Mont-sur-Marchienne | 703 | 21,7 jaar | 19,1% | 21,4% | 0,7% |
| 6040 Jumet | 1.285 | 19,5 jaar | 20,6% | 23,0% | 1,0% |
| 6041 Gosselies | 1.067 | 19,6 jaar | 15,9% | 21,8% | 0,7% |
| 6042 Lodelinsart | 309 | 22,2 jaar | 26,5% | 22,5% | 1,1% |
| 6043 Ransart | 392 | 17,3 jaar | 16,0% | 30,5% | 0,6% |
| 6044 Roux | 271 | 16,5 jaar | 20,1% | 24,7% | 0,5% |
| 6060 Gilly | 904 | 21,4 jaar | 20,8% | 22,6% | 0,7% |
| 6061 Montignies-sur-Sambre | 666 | 20,1 jaar | 22,5% | 23,9% | 1,0% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Charleroi?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1874.
- Jonger dan 1 jaar6,0% · 653
- 1 tot 5 jaar17,9% · 1.942
- 5 tot 10 jaar15,7% · 1.704
- 10 tot 20 jaar18,5% · 2.008
- 20 tot 50 jaar30,9% · 3.353
- 50 jaar of ouder11,0% · 1.197
Welke rechtsvormen zijn er in Charleroi?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV22,0% · 4.423
- BVBA2,6% · 517
- NV3,8% · 758
- vzw7,0% · 1.413
- VME6,1% · 1.231
- Coöperatieve vennootschap1,6% · 327
- Commanditaire vennootschap1,4% · 291
- VOF0,6% · 115
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,0% · 198
- BTW-eenheid0,3% · 52
- Stichting0,1% · 21
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,2% · 244
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)52,3% · 10.523
Charleroi vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Charleroi | 22,0 jaar | 23,3% | 20,9% | 0,6% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Charleroi
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Charleroi?
In Charleroi staan 10.858 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 21.839 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Charleroi?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Charleroi 22,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 11,0% bestaat al 50 jaar of langer en 23,9% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Charleroi hebben geen NACEBEL-code?
2.233 van de 9.573 rechtspersonen in Charleroi (23,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Charleroi hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Charleroi hebben 4.566 van de 21.839 vestigingen (20,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Charleroi hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Charleroi hebben 140 van de 21.839 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Charleroi? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie