Bedrijven in de gemeente Courcelles: cijfers uit de KBO

In de gemeente Courcelles, in de provincie Henegouwen, zijn 1.399 rechtspersonen en 3.119 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,4 jaar oud, en 17,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 785 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 30 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 4 postcodes van Courcelles zijn hier samengeteld.

1.399

rechtspersonen met maatschappelijk adres

3.119

vestigingen

18,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

228 (17,7%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

785 (25,2%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

30 (1,0%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Courcelles op de kaart van de provincie Henegouwen

Courcelles staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Courcelles te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 19,2–22,5
  2. 22,5–24,5
  3. 24,5–25,2
  4. 25,2–27,1
  5. 27,1–36,1

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Courcelles

Courcelles heeft 4 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Courcelles
6180 Courcelles77618,6 jaar16,9%25,4%1,2%
6181 Gouy-lez-Piéton20216,2 jaar18,1%25,6%0,2%
6182 Souvret14019,5 jaar21,5%23,2%1,1%
6183 Trazegnies28118,7 jaar17,5%25,3%0,6%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Courcelles?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1887.

  1. Jonger dan 1 jaar5,7% · 80
  2. 1 tot 5 jaar23,2% · 324
  3. 5 tot 10 jaar16,1% · 225
  4. 10 tot 20 jaar21,2% · 296
  5. 20 tot 50 jaar27,6% · 386
  6. 50 jaar of ouder6,3% · 88

Welke rechtsvormen zijn er in Courcelles?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV24,2% · 727
  2. BVBA2,3% · 69
  3. NV3,1% · 92
  4. vzw5,1% · 153
  5. VME3,4% · 101
  6. Coöperatieve vennootschap0,8% · 23
  7. Commanditaire vennootschap1,4% · 42
  8. VOF0,4% · 13
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,7% · 20
  10. BTW-eenheid0,2% · 7
  11. Stichting0,1% · 3
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,9% · 28
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)57,5% · 1.730

Courcelles vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België

Courcelles vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Courcelles18,4 jaar17,7%25,2%1,0%
Provincie Henegouwen18,7 jaar19,5%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Courcelles

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Courcelles?

In Courcelles staan 1.399 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.119 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Courcelles?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Courcelles 18,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,3% bestaat al 50 jaar of langer en 28,9% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Courcelles hebben geen NACEBEL-code?

228 van de 1.290 rechtspersonen in Courcelles (17,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Courcelles hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Courcelles hebben 785 van de 3.119 vestigingen (25,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Courcelles hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Courcelles hebben 30 van de 3.119 vestigingen (1,0%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Courcelles? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Henegouwen

Meer statistieken

Begrippen