Bedrijven in de gemeente Ellezelles: cijfers uit de KBO
In de gemeente Ellezelles, in de provincie Henegouwen, zijn 367 rechtspersonen en 898 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,9 jaar oud, en 20,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 279 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 6 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Ellezelles heet in het andere landsdeel ook Elzele.
De cijfers van alle 2 postcodes van Ellezelles zijn hier samengeteld.
367
rechtspersonen met maatschappelijk adres
898
vestigingen
17,9 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
73 (20,3%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
279 (31,1%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
6 (0,7%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Ellezelles op de kaart van de provincie Henegouwen
Ellezelles staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Ellezelles te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Ellezelles
Ellezelles heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 7881 Ellezelles | 1 | 117,8 jaar | 100,0% | 0,0% | 0,0% |
|---|---|---|---|---|---|
| 7890 Wodecq | 366 | 17,6 jaar | 20,1% | 31,1% | 0,7% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Ellezelles?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1902.
- Jonger dan 1 jaar4,4% · 16
- 1 tot 5 jaar22,3% · 82
- 5 tot 10 jaar17,7% · 65
- 10 tot 20 jaar21,5% · 79
- 20 tot 50 jaar29,4% · 108
- 50 jaar of ouder4,6% · 17
Welke rechtsvormen zijn er in Ellezelles?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV21,7% · 192
- BVBA2,0% · 18
- NV1,5% · 13
- vzw5,4% · 48
- VME0,5% · 4
- Coöperatieve vennootschap1,1% · 10
- Commanditaire vennootschap1,9% · 17
- VOF0,7% · 6
- Zonder rechtspersoonlijkheid2,4% · 21
- BTW-eenheid0,3% · 3
- Stichting0,1% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,4% · 12
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)60,9% · 538
Ellezelles vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Ellezelles | 17,9 jaar | 20,3% | 31,1% | 0,7% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Ellezelles
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Ellezelles?
In Ellezelles staan 367 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 898 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Ellezelles?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Ellezelles 17,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,6% bestaat al 50 jaar of langer en 26,7% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Ellezelles hebben geen NACEBEL-code?
73 van de 360 rechtspersonen in Ellezelles (20,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ellezelles hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Ellezelles hebben 279 van de 898 vestigingen (31,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ellezelles hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Ellezelles hebben 6 van de 898 vestigingen (0,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Ellezelles? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie