Bedrijven in de gemeente Erquelinnes: cijfers uit de KBO

In de gemeente Erquelinnes, in de provincie Henegouwen, zijn 394 rechtspersonen en 1.028 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 21,0 jaar oud, en 21,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 230 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 4 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Erquelinnes zijn hier samengeteld.

394

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.028

vestigingen

21,0 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

82 (21,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

230 (22,4%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

4 (0,4%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Erquelinnes op de kaart van de provincie Henegouwen

Erquelinnes staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Erquelinnes te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 19,2–22,5
  2. 22,5–24,5
  3. 24,5–25,2
  4. 25,2–27,1
  5. 27,1–36,1

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Erquelinnes

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Erquelinnes
6560 Solre-sur-Sambre39421,0 jaar21,5%22,4%0,4%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Erquelinnes?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1897.

  1. Jonger dan 1 jaar5,3% · 21
  2. 1 tot 5 jaar17,0% · 67
  3. 5 tot 10 jaar19,3% · 76
  4. 10 tot 20 jaar19,0% · 75
  5. 20 tot 50 jaar29,9% · 118
  6. 50 jaar of ouder9,4% · 37

Welke rechtsvormen zijn er in Erquelinnes?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV19,8% · 193
  2. BVBA2,3% · 22
  3. NV1,7% · 17
  4. vzw4,8% · 47
  5. VME1,1% · 11
  6. Coöperatieve vennootschap1,4% · 14
  7. Commanditaire vennootschap2,0% · 20
  8. VOF0,7% · 7
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,8% · 8
  10. BTW-eenheid0,1% · 1
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,5% · 24
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)62,7% · 612

Erquelinnes vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België

Erquelinnes vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Erquelinnes21,0 jaar21,5%22,4%0,4%
Provincie Henegouwen18,7 jaar19,5%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Erquelinnes

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Erquelinnes?

In Erquelinnes staan 394 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.028 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Erquelinnes?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Erquelinnes 21,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 9,4% bestaat al 50 jaar of langer en 22,3% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Erquelinnes hebben geen NACEBEL-code?

82 van de 382 rechtspersonen in Erquelinnes (21,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Erquelinnes hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Erquelinnes hebben 230 van de 1.028 vestigingen (22,4%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Erquelinnes hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Erquelinnes hebben 4 van de 1.028 vestigingen (0,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Erquelinnes? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Henegouwen

Meer statistieken

Begrippen