Bedrijven in de gemeente Estaimpuis: cijfers uit de KBO
In de gemeente Estaimpuis, in de provincie Henegouwen, zijn 548 rechtspersonen en 1.063 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,1 jaar oud, en 18,1% heeft geen NACEBEL-code. Bij 264 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 5 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 2 postcodes van Estaimpuis zijn hier samengeteld.
548
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.063
vestigingen
18,1 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
95 (18,1%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
264 (24,8%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
5 (0,5%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Estaimpuis op de kaart van de provincie Henegouwen
Estaimpuis staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Estaimpuis te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Estaimpuis
Estaimpuis heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 7722 Estaimpuis | 1 | 85,8 jaar | 100,0% | 0,0% | 0,0% |
|---|---|---|---|---|---|
| 7730 Estaimbourg | 547 | 18,0 jaar | 17,9% | 24,8% | 0,5% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Estaimpuis?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1898.
- Jonger dan 1 jaar6,6% · 36
- 1 tot 5 jaar16,2% · 89
- 5 tot 10 jaar17,5% · 96
- 10 tot 20 jaar27,6% · 151
- 20 tot 50 jaar26,1% · 143
- 50 jaar of ouder6,0% · 33
Welke rechtsvormen zijn er in Estaimpuis?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV27,7% · 292
- BVBA2,8% · 30
- NV3,9% · 41
- vzw6,4% · 67
- VME1,4% · 15
- Coöperatieve vennootschap0,3% · 3
- Commanditaire vennootschap1,1% · 12
- VOF0,9% · 9
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,7% · 18
- BTW-eenheid0,7% · 7
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,6% · 17
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)51,5% · 543
Estaimpuis vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Estaimpuis | 18,1 jaar | 18,1% | 24,8% | 0,5% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Estaimpuis
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Estaimpuis?
In Estaimpuis staan 548 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.063 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Estaimpuis?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Estaimpuis 18,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,0% bestaat al 50 jaar of langer en 22,8% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Estaimpuis hebben geen NACEBEL-code?
95 van de 526 rechtspersonen in Estaimpuis (18,1%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Estaimpuis hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Estaimpuis hebben 264 van de 1.063 vestigingen (24,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Estaimpuis hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Estaimpuis hebben 5 van de 1.063 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Estaimpuis? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie