Bedrijven in de gemeente Farciennes: cijfers uit de KBO
In de gemeente Farciennes, in de provincie Henegouwen, zijn 362 rechtspersonen en 824 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 19,6 jaar oud, en 24,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 192 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 7 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Farciennes zijn hier samengeteld.
362
rechtspersonen met maatschappelijk adres
824
vestigingen
19,6 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
82 (24,3%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
192 (23,3%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
7 (0,8%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Farciennes op de kaart van de provincie Henegouwen
Farciennes staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Farciennes te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Farciennes
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 6240 Farciennes | 362 | 19,6 jaar | 24,3% | 23,3% | 0,8% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Farciennes?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1895.
- Jonger dan 1 jaar8,0% · 29
- 1 tot 5 jaar17,7% · 64
- 5 tot 10 jaar18,2% · 66
- 10 tot 20 jaar21,5% · 78
- 20 tot 50 jaar26,5% · 96
- 50 jaar of ouder8,0% · 29
Welke rechtsvormen zijn er in Farciennes?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV19,0% · 152
- BVBA1,6% · 13
- NV3,6% · 29
- vzw7,6% · 61
- VME2,3% · 18
- Coöperatieve vennootschap1,8% · 14
- Commanditaire vennootschap1,3% · 10
- VOF0,5% · 4
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,9% · 7
- BTW-eenheid0,8% · 6
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)2,0% · 16
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)58,6% · 468
Farciennes vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Farciennes | 19,6 jaar | 24,3% | 23,3% | 0,8% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Farciennes
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Farciennes?
In Farciennes staan 362 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 824 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Farciennes?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Farciennes 19,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 8,0% bestaat al 50 jaar of langer en 25,7% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Farciennes hebben geen NACEBEL-code?
82 van de 338 rechtspersonen in Farciennes (24,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Farciennes hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Farciennes hebben 192 van de 824 vestigingen (23,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Farciennes hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Farciennes hebben 7 van de 824 vestigingen (0,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Farciennes? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie