Bedrijven in de gemeente Fleurus: cijfers uit de KBO
In de gemeente Fleurus, in de provincie Henegouwen, zijn 1.421 rechtspersonen en 2.836 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 19,0 jaar oud, en 15,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 726 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 20 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 5 postcodes van Fleurus zijn hier samengeteld.
1.421
rechtspersonen met maatschappelijk adres
2.836
vestigingen
19,0 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
208 (15,9%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
726 (25,6%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
20 (0,7%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Fleurus op de kaart van de provincie Henegouwen
Fleurus staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Fleurus te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Fleurus
Fleurus heeft 5 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 6220 Fleurus | 983 | 20,0 jaar | 14,7% | 25,0% | 0,9% |
|---|---|---|---|---|---|
| 6221 Saint-Amand | 59 | 19,3 jaar | 17,2% | 32,1% | 0,0% |
| 6222 Brye | 28 | 18,7 jaar | 17,9% | 28,0% | 0,0% |
| 6223 Wagnelée | 39 | 15,8 jaar | 5,3% | 30,0% | 0,0% |
| 6224 Wanfercée-Baulet | 312 | 16,1 jaar | 20,9% | 25,3% | 0,4% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Fleurus?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1897.
- Jonger dan 1 jaar6,1% · 87
- 1 tot 5 jaar18,9% · 269
- 5 tot 10 jaar16,6% · 236
- 10 tot 20 jaar20,5% · 291
- 20 tot 50 jaar32,2% · 457
- 50 jaar of ouder5,7% · 81
Welke rechtsvormen zijn er in Fleurus?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV26,1% · 712
- BVBA2,2% · 61
- NV5,5% · 151
- vzw5,7% · 156
- VME3,9% · 105
- Coöperatieve vennootschap0,7% · 20
- Commanditaire vennootschap1,4% · 37
- VOF0,8% · 23
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,0% · 28
- BTW-eenheid0,3% · 9
- Stichting0,0% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,1% · 30
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)51,0% · 1.390
Fleurus vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Fleurus | 19,0 jaar | 15,9% | 25,6% | 0,7% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Fleurus
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Fleurus?
In Fleurus staan 1.421 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.836 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Fleurus?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Fleurus 19,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,7% bestaat al 50 jaar of langer en 25,1% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Fleurus hebben geen NACEBEL-code?
208 van de 1.307 rechtspersonen in Fleurus (15,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Fleurus hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Fleurus hebben 726 van de 2.836 vestigingen (25,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Fleurus hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Fleurus hebben 20 van de 2.836 vestigingen (0,7%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Fleurus? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie