Bedrijven in de gemeente Fontaine-l’Evêque: cijfers uit de KBO
In de gemeente Fontaine-l’Evêque, in de provincie Henegouwen, zijn 792 rechtspersonen en 1.746 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,7 jaar oud, en 18,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 438 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 11 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 3 postcodes van Fontaine-l’Evêque zijn hier samengeteld.
792
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.746
vestigingen
18,7 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
135 (18,6%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
438 (25,1%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
11 (0,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Fontaine-l’Evêque op de kaart van de provincie Henegouwen
Fontaine-l’Evêque staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Fontaine-l’Evêque te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Fontaine-l’Evêque
Fontaine-l’Evêque heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 6140 Fontaine-l'Évêque | 452 | 19,7 jaar | 18,6% | 24,4% | 0,6% |
|---|---|---|---|---|---|
| 6141 Forchies-la-Marche | 199 | 17,9 jaar | 20,8% | 27,3% | 0,2% |
| 6142 Leernes | 141 | 16,4 jaar | 15,9% | 23,8% | 1,4% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Fontaine-l’Evêque?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1892.
- Jonger dan 1 jaar8,5% · 67
- 1 tot 5 jaar19,4% · 154
- 5 tot 10 jaar17,7% · 140
- 10 tot 20 jaar19,9% · 158
- 20 tot 50 jaar27,1% · 215
- 50 jaar of ouder7,3% · 58
Welke rechtsvormen zijn er in Fontaine-l’Evêque?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV24,3% · 415
- BVBA1,9% · 33
- NV1,8% · 31
- vzw5,1% · 88
- VME3,7% · 63
- Coöperatieve vennootschap0,9% · 16
- Commanditaire vennootschap1,9% · 33
- VOF0,8% · 14
- Buitenlandse entiteit0,2% · 3
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,4% · 7
- BTW-eenheid0,1% · 2
- Stichting0,1% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,1% · 19
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)57,6% · 986
Fontaine-l’Evêque vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Fontaine-l’Evêque | 18,7 jaar | 18,6% | 25,1% | 0,6% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Fontaine-l’Evêque
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Fontaine-l’Evêque?
In Fontaine-l’Evêque staan 792 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.746 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Fontaine-l’Evêque?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Fontaine-l’Evêque 18,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 7,3% bestaat al 50 jaar of langer en 27,9% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Fontaine-l’Evêque hebben geen NACEBEL-code?
135 van de 724 rechtspersonen in Fontaine-l’Evêque (18,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Fontaine-l’Evêque hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Fontaine-l’Evêque hebben 438 van de 1.746 vestigingen (25,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Fontaine-l’Evêque hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Fontaine-l’Evêque hebben 11 van de 1.746 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Fontaine-l’Evêque? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie