Bedrijven in de gemeente Frameries: cijfers uit de KBO

In de gemeente Frameries, in de provincie Henegouwen, zijn 864 rechtspersonen en 1.892 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 19,3 jaar oud, en 18,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 437 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 7 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Frameries zijn hier samengeteld.

864

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.892

vestigingen

19,3 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

147 (18,7%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

437 (23,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

7 (0,4%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Frameries op de kaart van de provincie Henegouwen

Frameries staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Frameries te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 19,2–22,5
  2. 22,5–24,5
  3. 24,5–25,2
  4. 25,2–27,1
  5. 27,1–36,1

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Frameries

Frameries heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Frameries
7080 Eugies86319,3 jaar18,6%23,1%0,4%
7250 Frameries158,8 jaar100,0%0,0%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Frameries?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1856.

  1. Jonger dan 1 jaar5,1% · 44
  2. 1 tot 5 jaar18,8% · 162
  3. 5 tot 10 jaar17,1% · 148
  4. 10 tot 20 jaar20,3% · 175
  5. 20 tot 50 jaar31,9% · 276
  6. 50 jaar of ouder6,8% · 59

Welke rechtsvormen zijn er in Frameries?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV23,9% · 444
  2. BVBA2,0% · 38
  3. NV3,4% · 63
  4. vzw5,5% · 103
  5. VME3,5% · 65
  6. Coöperatieve vennootschap0,8% · 14
  7. Commanditaire vennootschap1,2% · 23
  8. VOF0,6% · 11
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,9% · 17
  10. BTW-eenheid0,6% · 12
  11. Stichting0,1% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,2% · 22
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)56,3% · 1.047

Frameries vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België

Frameries vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Frameries19,3 jaar18,7%23,1%0,4%
Provincie Henegouwen18,7 jaar19,5%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Frameries

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Frameries?

In Frameries staan 864 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.892 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Frameries?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Frameries 19,3 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,8% bestaat al 50 jaar of langer en 23,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Frameries hebben geen NACEBEL-code?

147 van de 787 rechtspersonen in Frameries (18,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Frameries hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Frameries hebben 437 van de 1.892 vestigingen (23,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Frameries hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Frameries hebben 7 van de 1.892 vestigingen (0,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Frameries? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Henegouwen

Meer statistieken

Begrippen