Bedrijven in de gemeente Geetbets: cijfers uit de KBO
In de gemeente Geetbets, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 449 rechtspersonen en 929 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,4 jaar oud, en 11,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 333 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 20 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 2 postcodes van Geetbets zijn hier samengeteld.
449
rechtspersonen met maatschappelijk adres
929
vestigingen
15,4 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
51 (11,7%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
333 (35,8%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
20 (2,2%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Geetbets op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant
Geetbets staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Geetbets te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 24,0–28,5
- 28,5–30,3
- 30,3–31,6
- 31,6–33,0
- 33,0–38,9
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Geetbets
Geetbets heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 3450 Geetbets | 266 | 16,2 jaar | 14,8% | 38,1% | 2,0% |
|---|---|---|---|---|---|
| 3454 Rummen | 183 | 14,2 jaar | 6,9% | 32,0% | 2,4% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Geetbets?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1959.
- Jonger dan 1 jaar6,0% · 27
- 1 tot 5 jaar20,3% · 91
- 5 tot 10 jaar18,3% · 82
- 10 tot 20 jaar28,1% · 126
- 20 tot 50 jaar24,1% · 108
- 50 jaar of ouder3,3% · 15
Welke rechtsvormen zijn er in Geetbets?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV25,5% · 240
- BVBA3,2% · 30
- NV2,0% · 19
- vzw4,8% · 45
- VME1,2% · 11
- Coöperatieve vennootschap0,3% · 3
- Commanditaire vennootschap5,2% · 49
- VOF2,3% · 22
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,2% · 11
- BTW-eenheid0,1% · 1
- Stichting0,1% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 6
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)53,5% · 504
Geetbets vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Geetbets | 15,4 jaar | 11,7% | 35,8% | 2,2% |
| Provincie Vlaams-Brabant | 15,2 jaar | 11,6% | 29,9% | 1,6% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Geetbets
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Geetbets?
In Geetbets staan 449 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 929 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Geetbets?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Geetbets 15,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,3% bestaat al 50 jaar of langer en 26,3% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Geetbets hebben geen NACEBEL-code?
51 van de 437 rechtspersonen in Geetbets (11,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Geetbets hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Geetbets hebben 333 van de 929 vestigingen (35,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Geetbets hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Geetbets hebben 20 van de 929 vestigingen (2,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Geetbets? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie