Bedrijven in de gemeente Glabbeek: cijfers uit de KBO

In de gemeente Glabbeek, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 520 rechtspersonen en 924 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,7 jaar oud, en 14,0% heeft geen NACEBEL-code. Bij 324 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 18 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 3 postcodes van Glabbeek zijn hier samengeteld.

520

rechtspersonen met maatschappelijk adres

924

vestigingen

14,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

70 (14,0%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

324 (35,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

18 (1,9%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Glabbeek op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant

Glabbeek staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Glabbeek te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,0–28,5
  2. 28,5–30,3
  3. 30,3–31,6
  4. 31,6–33,0
  5. 33,0–38,9

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Glabbeek

Glabbeek heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Glabbeek
3380 Glabbeek-Zuurbemde33215,4 jaar14,6%33,7%1,4%
3381 Kapellen8212,1 jaar12,3%33,1%3,1%
3384 Attenrode10614,3 jaar13,5%40,3%2,4%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Glabbeek?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1968.

  1. Jonger dan 1 jaar6,3% · 33
  2. 1 tot 5 jaar22,7% · 118
  3. 5 tot 10 jaar18,5% · 96
  4. 10 tot 20 jaar22,3% · 116
  5. 20 tot 50 jaar28,7% · 149
  6. 50 jaar of ouder1,5% · 8

Welke rechtsvormen zijn er in Glabbeek?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV29,5% · 288
  2. BVBA3,3% · 32
  3. NV1,7% · 17
  4. vzw7,0% · 68
  5. VME1,6% · 16
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 2
  7. Commanditaire vennootschap3,4% · 33
  8. VOF1,8% · 18
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,8% · 18
  10. BTW-eenheid0,3% · 3
  11. Stichting0,2% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 6
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)48,4% · 472

Glabbeek vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België

Glabbeek vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Glabbeek14,7 jaar14,0%35,1%1,9%
Provincie Vlaams-Brabant15,2 jaar11,6%29,9%1,6%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Glabbeek

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Glabbeek?

In Glabbeek staan 520 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 924 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Glabbeek?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Glabbeek 14,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 1,5% bestaat al 50 jaar of langer en 29,0% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Glabbeek hebben geen NACEBEL-code?

70 van de 501 rechtspersonen in Glabbeek (14,0%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Glabbeek hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Glabbeek hebben 324 van de 924 vestigingen (35,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Glabbeek hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Glabbeek hebben 18 van de 924 vestigingen (1,9%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Glabbeek? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant

Meer statistieken

Begrippen