Bedrijven in de gemeente Halle: cijfers uit de KBO
In de gemeente Halle, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 2.936 rechtspersonen en 5.185 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,1 jaar oud, en 13,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.456 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 77 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Halle heet in het andere landsdeel ook Hal.
De cijfers van alle 3 postcodes van Halle zijn hier samengeteld.
2.936
rechtspersonen met maatschappelijk adres
5.185
vestigingen
16,1 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
347 (13,7%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
1.456 (28,1%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
77 (1,5%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Halle op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant
Halle staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Halle te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 24,0–28,5
- 28,5–30,3
- 30,3–31,6
- 31,6–33,0
- 33,0–38,9
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Halle
Halle heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 1500 Halle | 2.101 | 16,8 jaar | 13,7% | 26,3% | 1,5% |
|---|---|---|---|---|---|
| 1501 Buizingen | 425 | 15,0 jaar | 12,7% | 35,0% | 1,4% |
| 1502 Lembeek | 410 | 13,6 jaar | 14,6% | 29,8% | 1,4% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Halle?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1892.
- Jonger dan 1 jaar6,1% · 179
- 1 tot 5 jaar23,4% · 687
- 5 tot 10 jaar19,9% · 583
- 10 tot 20 jaar21,5% · 630
- 20 tot 50 jaar24,7% · 725
- 50 jaar of ouder4,5% · 132
Welke rechtsvormen zijn er in Halle?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV27,5% · 1.455
- BVBA2,0% · 107
- NV3,9% · 204
- vzw6,0% · 320
- VME7,2% · 380
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 11
- Commanditaire vennootschap2,9% · 156
- VOF1,7% · 89
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,0% · 53
- BTW-eenheid0,4% · 19
- Stichting0,2% · 9
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 20
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)46,7% · 2.469
Halle vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Halle | 16,1 jaar | 13,7% | 28,1% | 1,5% |
| Provincie Vlaams-Brabant | 15,2 jaar | 11,6% | 29,9% | 1,6% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Halle
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Halle?
In Halle staan 2.936 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 5.185 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Halle?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Halle 16,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,5% bestaat al 50 jaar of langer en 29,5% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Halle hebben geen NACEBEL-code?
347 van de 2.535 rechtspersonen in Halle (13,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Halle hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Halle hebben 1.456 van de 5.185 vestigingen (28,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Halle hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Halle hebben 77 van de 5.185 vestigingen (1,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Halle? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie