Bedrijven in de gemeente Herent: cijfers uit de KBO

In de gemeente Herent, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 2.054 rechtspersonen en 3.170 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,0 jaar oud, en 9,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.011 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 42 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Herent zijn hier samengeteld.

2.054

rechtspersonen met maatschappelijk adres

3.170

vestigingen

15,0 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

189 (9,9%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.011 (31,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

42 (1,3%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Herent op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant

Herent staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Herent te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,0–28,5
  2. 28,5–30,3
  3. 30,3–31,6
  4. 31,6–33,0
  5. 33,0–38,9

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Herent

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Herent
3020 Winksele2.05415,0 jaar9,9%31,9%1,3%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Herent?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1922.

  1. Jonger dan 1 jaar5,2% · 107
  2. 1 tot 5 jaar23,3% · 478
  3. 5 tot 10 jaar21,0% · 431
  4. 10 tot 20 jaar22,9% · 470
  5. 20 tot 50 jaar24,1% · 495
  6. 50 jaar of ouder3,6% · 73

Welke rechtsvormen zijn er in Herent?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV35,0% · 1.159
  2. BVBA2,7% · 90
  3. NV2,9% · 95
  4. vzw5,9% · 195
  5. VME4,0% · 131
  6. Coöperatieve vennootschap0,3% · 11
  7. Commanditaire vennootschap5,4% · 179
  8. VOF1,3% · 44
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,7% · 55
  10. BTW-eenheid0,4% · 14
  11. Stichting0,2% · 8
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 14
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)39,8% · 1.318

Herent vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België

Herent vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Herent15,0 jaar9,9%31,9%1,3%
Provincie Vlaams-Brabant15,2 jaar11,6%29,9%1,6%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Herent

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Herent?

In Herent staan 2.054 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.170 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Herent?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Herent 15,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,6% bestaat al 50 jaar of langer en 28,5% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Herent hebben geen NACEBEL-code?

189 van de 1.909 rechtspersonen in Herent (9,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Herent hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Herent hebben 1.011 van de 3.170 vestigingen (31,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Herent hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Herent hebben 42 van de 3.170 vestigingen (1,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Herent? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant

Meer statistieken

Begrippen