Bedrijven in de gemeente Hoegaarden: cijfers uit de KBO

In de gemeente Hoegaarden, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 594 rechtspersonen en 1.023 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,2 jaar oud, en 12,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 323 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 22 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Hoegaarden zijn hier samengeteld.

594

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.023

vestigingen

16,2 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

71 (12,9%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

323 (31,6%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

22 (2,2%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Hoegaarden op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant

Hoegaarden staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Hoegaarden te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,0–28,5
  2. 28,5–30,3
  3. 30,3–31,6
  4. 31,6–33,0
  5. 33,0–38,9

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Hoegaarden

Hoegaarden heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Hoegaarden
3320 Hoegaarden52916,7 jaar13,6%30,6%2,1%
3321 Outgaarden6512,3 jaar7,7%37,8%2,2%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Hoegaarden?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1876.

  1. Jonger dan 1 jaar6,1% · 36
  2. 1 tot 5 jaar17,0% · 101
  3. 5 tot 10 jaar21,2% · 126
  4. 10 tot 20 jaar25,3% · 150
  5. 20 tot 50 jaar27,1% · 161
  6. 50 jaar of ouder3,4% · 20

Welke rechtsvormen zijn er in Hoegaarden?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV28,9% · 312
  2. BVBA3,6% · 39
  3. NV2,4% · 26
  4. vzw6,6% · 71
  5. VME3,7% · 40
  6. Coöperatieve vennootschap0,3% · 3
  7. Commanditaire vennootschap4,8% · 52
  8. VOF0,8% · 9
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,5% · 16
  10. BTW-eenheid0,3% · 3
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,8% · 9
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)46,1% · 497

Hoegaarden vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België

Hoegaarden vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Hoegaarden16,2 jaar12,9%31,6%2,2%
Provincie Vlaams-Brabant15,2 jaar11,6%29,9%1,6%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Hoegaarden

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Hoegaarden?

In Hoegaarden staan 594 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.023 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Hoegaarden?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Hoegaarden 16,2 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,4% bestaat al 50 jaar of langer en 23,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Hoegaarden hebben geen NACEBEL-code?

71 van de 551 rechtspersonen in Hoegaarden (12,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hoegaarden hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Hoegaarden hebben 323 van de 1.023 vestigingen (31,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Hoegaarden hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Hoegaarden hebben 22 van de 1.023 vestigingen (2,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Hoegaarden? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant

Meer statistieken

Begrippen