Bedrijven in de gemeente Jurbise: cijfers uit de KBO
In de gemeente Jurbise, in de provincie Henegouwen, zijn 702 rechtspersonen en 1.365 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 13,4 jaar oud, en 13,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 385 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 11 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Jurbise heet in het andere landsdeel ook Jurbeke.
De cijfers van alle postcodes van Jurbise zijn hier samengeteld.
702
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.365
vestigingen
13,4 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
89 (13,2%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
385 (28,2%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
11 (0,8%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Jurbise op de kaart van de provincie Henegouwen
Jurbise staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Jurbise te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Jurbise
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 7050 Jurbise | 702 | 13,4 jaar | 13,2% | 28,2% | 0,8% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Jurbise?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1911.
- Jonger dan 1 jaar9,4% · 66
- 1 tot 5 jaar24,1% · 169
- 5 tot 10 jaar18,7% · 131
- 10 tot 20 jaar24,1% · 169
- 20 tot 50 jaar21,1% · 148
- 50 jaar of ouder2,7% · 19
Welke rechtsvormen zijn er in Jurbise?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV31,5% · 458
- BVBA2,8% · 41
- NV2,1% · 31
- vzw4,5% · 66
- VME1,6% · 23
- Coöperatieve vennootschap0,3% · 4
- Commanditaire vennootschap1,1% · 16
- VOF0,5% · 7
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,7% · 24
- BTW-eenheid0,3% · 5
- Stichting0,1% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,0% · 14
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)52,5% · 763
Jurbise vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Jurbise | 13,4 jaar | 13,2% | 28,2% | 0,8% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Jurbise
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Jurbise?
In Jurbise staan 702 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.365 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Jurbise?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Jurbise 13,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,7% bestaat al 50 jaar of langer en 33,5% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Jurbise hebben geen NACEBEL-code?
89 van de 674 rechtspersonen in Jurbise (13,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Jurbise hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Jurbise hebben 385 van de 1.365 vestigingen (28,2%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Jurbise hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Jurbise hebben 11 van de 1.365 vestigingen (0,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Jurbise? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie