Bedrijven in de gemeente Kampenhout: cijfers uit de KBO
In de gemeente Kampenhout, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 1.292 rechtspersonen en 1.924 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,1 jaar oud, en 10,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 586 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 27 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Kampenhout zijn hier samengeteld.
1.292
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.924
vestigingen
15,1 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
126 (10,3%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
586 (30,5%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
27 (1,4%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Kampenhout op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant
Kampenhout staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Kampenhout te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 24,0–28,5
- 28,5–30,3
- 30,3–31,6
- 31,6–33,0
- 33,0–38,9
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Kampenhout
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 1910 Kampenhout | 1.292 | 15,1 jaar | 10,3% | 30,5% | 1,4% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Kampenhout?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1936.
- Jonger dan 1 jaar6,0% · 78
- 1 tot 5 jaar23,2% · 300
- 5 tot 10 jaar20,0% · 258
- 10 tot 20 jaar21,3% · 275
- 20 tot 50 jaar27,0% · 349
- 50 jaar of ouder2,5% · 32
Welke rechtsvormen zijn er in Kampenhout?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV37,7% · 738
- BVBA3,7% · 72
- NV4,2% · 83
- vzw4,7% · 93
- VME2,7% · 53
- Coöperatieve vennootschap0,3% · 5
- Commanditaire vennootschap5,4% · 105
- VOF1,7% · 34
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,7% · 33
- BTW-eenheid0,8% · 15
- Stichting0,1% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 14
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)36,4% · 712
Kampenhout vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Kampenhout | 15,1 jaar | 10,3% | 30,5% | 1,4% |
| Provincie Vlaams-Brabant | 15,2 jaar | 11,6% | 29,9% | 1,6% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Kampenhout
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Kampenhout?
In Kampenhout staan 1.292 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.924 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Kampenhout?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Kampenhout 15,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,5% bestaat al 50 jaar of langer en 29,3% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Kampenhout hebben geen NACEBEL-code?
126 van de 1.224 rechtspersonen in Kampenhout (10,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Kampenhout hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Kampenhout hebben 586 van de 1.924 vestigingen (30,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Kampenhout hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Kampenhout hebben 27 van de 1.924 vestigingen (1,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Kampenhout? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie