Bedrijven in de gemeente Kapelle-op-den-Bos: cijfers uit de KBO
In de gemeente Kapelle-op-den-Bos, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 732 rechtspersonen en 1.316 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,1 jaar oud, en 10,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 386 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 15 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Kapelle-op-den-Bos zijn hier samengeteld.
732
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.316
vestigingen
15,1 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
74 (10,9%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
386 (29,3%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
15 (1,1%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Kapelle-op-den-Bos op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant
Kapelle-op-den-Bos staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Kapelle-op-den-Bos te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 24,0–28,5
- 28,5–30,3
- 30,3–31,6
- 31,6–33,0
- 33,0–38,9
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Kapelle-op-den-Bos
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 1880 Kapelle-op-den-Bos | 732 | 15,1 jaar | 10,9% | 29,3% | 1,1% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Kapelle-op-den-Bos?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1901.
- Jonger dan 1 jaar7,2% · 53
- 1 tot 5 jaar23,9% · 175
- 5 tot 10 jaar18,2% · 133
- 10 tot 20 jaar25,1% · 184
- 20 tot 50 jaar21,7% · 159
- 50 jaar of ouder3,8% · 28
Welke rechtsvormen zijn er in Kapelle-op-den-Bos?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV30,9% · 415
- BVBA1,5% · 20
- NV3,4% · 46
- vzw4,8% · 64
- VME3,8% · 51
- Coöperatieve vennootschap0,3% · 4
- Commanditaire vennootschap4,1% · 55
- VOF1,9% · 26
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,2% · 16
- BTW-eenheid0,2% · 3
- Stichting0,1% · 1
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,0% · 13
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)46,8% · 628
Kapelle-op-den-Bos vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Kapelle-op-den-Bos | 15,1 jaar | 10,9% | 29,3% | 1,1% |
| Provincie Vlaams-Brabant | 15,2 jaar | 11,6% | 29,9% | 1,6% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Kapelle-op-den-Bos
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Kapelle-op-den-Bos?
In Kapelle-op-den-Bos staan 732 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.316 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Kapelle-op-den-Bos?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Kapelle-op-den-Bos 15,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 3,8% bestaat al 50 jaar of langer en 31,1% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Kapelle-op-den-Bos hebben geen NACEBEL-code?
74 van de 678 rechtspersonen in Kapelle-op-den-Bos (10,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Kapelle-op-den-Bos hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Kapelle-op-den-Bos hebben 386 van de 1.316 vestigingen (29,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Kapelle-op-den-Bos hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Kapelle-op-den-Bos hebben 15 van de 1.316 vestigingen (1,1%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Kapelle-op-den-Bos? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie