Bedrijven in de gemeente Le Roeulx: cijfers uit de KBO
In de gemeente Le Roeulx, in de provincie Henegouwen, zijn 604 rechtspersonen en 1.160 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,7 jaar oud, en 15,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 331 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 9 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle postcodes van Le Roeulx zijn hier samengeteld.
604
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.160
vestigingen
16,7 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
88 (15,4%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
331 (28,5%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
9 (0,8%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Le Roeulx op de kaart van de provincie Henegouwen
Le Roeulx staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Le Roeulx te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcode van Le Roeulx
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 7070 Le Roeulx | 604 | 16,7 jaar | 15,4% | 28,5% | 0,8% |
|---|
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Le Roeulx?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1887.
- Jonger dan 1 jaar5,8% · 35
- 1 tot 5 jaar20,2% · 122
- 5 tot 10 jaar21,9% · 132
- 10 tot 20 jaar23,5% · 142
- 20 tot 50 jaar24,0% · 145
- 50 jaar of ouder4,6% · 28
Welke rechtsvormen zijn er in Le Roeulx?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV32,3% · 384
- BVBA1,2% · 14
- NV1,8% · 21
- vzw5,5% · 65
- VME2,4% · 28
- Coöperatieve vennootschap0,2% · 2
- Commanditaire vennootschap1,8% · 21
- VOF0,8% · 10
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,3% · 16
- BTW-eenheid0,3% · 3
- Stichting0,2% · 2
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,3% · 16
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)51,1% · 607
Le Roeulx vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Le Roeulx | 16,7 jaar | 15,4% | 28,5% | 0,8% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Le Roeulx
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Le Roeulx?
In Le Roeulx staan 604 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.160 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Le Roeulx?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Le Roeulx 16,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,6% bestaat al 50 jaar of langer en 26,0% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Le Roeulx hebben geen NACEBEL-code?
88 van de 572 rechtspersonen in Le Roeulx (15,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Le Roeulx hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Le Roeulx hebben 331 van de 1.160 vestigingen (28,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Le Roeulx hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Le Roeulx hebben 9 van de 1.160 vestigingen (0,8%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Le Roeulx? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie