Bedrijven in de gemeente Lennik: cijfers uit de KBO

In de gemeente Lennik, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 1.027 rechtspersonen en 1.605 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,9 jaar oud, en 10,9% heeft geen NACEBEL-code. Bij 415 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 15 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Lennik zijn hier samengeteld.

1.027

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.605

vestigingen

15,9 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

104 (10,9%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

415 (25,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

15 (0,9%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Lennik op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant

Lennik staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Lennik te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,0–28,5
  2. 28,5–30,3
  3. 30,3–31,6
  4. 31,6–33,0
  5. 33,0–38,9

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Lennik

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Lennik
1750 Sint-Martens-Lennik1.02715,9 jaar10,9%25,9%0,9%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Lennik?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1922.

  1. Jonger dan 1 jaar4,9% · 50
  2. 1 tot 5 jaar21,9% · 225
  3. 5 tot 10 jaar19,9% · 204
  4. 10 tot 20 jaar23,0% · 236
  5. 20 tot 50 jaar27,5% · 282
  6. 50 jaar of ouder2,9% · 30

Welke rechtsvormen zijn er in Lennik?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV34,4% · 567
  2. BVBA3,1% · 51
  3. NV3,2% · 53
  4. vzw5,3% · 87
  5. VME4,1% · 67
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 4
  7. Commanditaire vennootschap4,9% · 80
  8. VOF2,2% · 37
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,2% · 36
  10. BTW-eenheid0,6% · 10
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,8% · 14
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)38,9% · 642

Lennik vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België

Lennik vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Lennik15,9 jaar10,9%25,9%0,9%
Provincie Vlaams-Brabant15,2 jaar11,6%29,9%1,6%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Lennik

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Lennik?

In Lennik staan 1.027 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.605 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Lennik?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Lennik 15,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,9% bestaat al 50 jaar of langer en 26,8% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Lennik hebben geen NACEBEL-code?

104 van de 950 rechtspersonen in Lennik (10,9%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lennik hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Lennik hebben 415 van de 1.605 vestigingen (25,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lennik hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Lennik hebben 15 van de 1.605 vestigingen (0,9%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Lennik? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant

Meer statistieken

Begrippen