Bedrijven in de gemeente Leuze-en-Hainaut: cijfers uit de KBO

In de gemeente Leuze-en-Hainaut, in de provincie Henegouwen, zijn 794 rechtspersonen en 1.751 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 19,4 jaar oud, en 20,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 465 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 5 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 5 postcodes van Leuze-en-Hainaut zijn hier samengeteld.

794

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.751

vestigingen

19,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

153 (20,8%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

465 (26,6%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

5 (0,3%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Leuze-en-Hainaut op de kaart van de provincie Henegouwen

Leuze-en-Hainaut staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Leuze-en-Hainaut te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 19,2–22,5
  2. 22,5–24,5
  3. 24,5–25,2
  4. 25,2–27,1
  5. 27,1–36,1

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Leuze-en-Hainaut

Leuze-en-Hainaut heeft 5 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Leuze-en-Hainaut
7900 Leuze42420,9 jaar25,5%21,8%0,2%
7901 Thieulain4414,6 jaar14,0%35,0%0,0%
7903 Chapelle-à-Oie14216,4 jaar15,2%36,6%0,4%
7904 Leuze17019,8 jaar17,3%29,3%0,5%
7906 Gallaix1414,1 jaar14,3%17,1%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Leuze-en-Hainaut?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1911.

  1. Jonger dan 1 jaar4,9% · 39
  2. 1 tot 5 jaar18,3% · 145
  3. 5 tot 10 jaar14,9% · 118
  4. 10 tot 20 jaar23,3% · 185
  5. 20 tot 50 jaar32,0% · 254
  6. 50 jaar of ouder6,7% · 53

Welke rechtsvormen zijn er in Leuze-en-Hainaut?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV22,5% · 390
  2. BVBA2,3% · 39
  3. NV2,5% · 44
  4. vzw6,5% · 113
  5. VME2,8% · 48
  6. Coöperatieve vennootschap0,5% · 9
  7. Commanditaire vennootschap0,6% · 11
  8. VOF0,5% · 8
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,8% · 32
  10. BTW-eenheid0,6% · 11
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,6% · 28
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)57,6% · 998

Leuze-en-Hainaut vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België

Leuze-en-Hainaut vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Leuze-en-Hainaut19,4 jaar20,8%26,6%0,3%
Provincie Henegouwen18,7 jaar19,5%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Leuze-en-Hainaut

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Leuze-en-Hainaut?

In Leuze-en-Hainaut staan 794 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.751 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Leuze-en-Hainaut?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Leuze-en-Hainaut 19,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,7% bestaat al 50 jaar of langer en 23,2% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Leuze-en-Hainaut hebben geen NACEBEL-code?

153 van de 735 rechtspersonen in Leuze-en-Hainaut (20,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Leuze-en-Hainaut hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Leuze-en-Hainaut hebben 465 van de 1.751 vestigingen (26,6%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Leuze-en-Hainaut hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Leuze-en-Hainaut hebben 5 van de 1.751 vestigingen (0,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Leuze-en-Hainaut? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Henegouwen

Meer statistieken

Begrippen