Bedrijven in de gemeente Manage: cijfers uit de KBO

In de gemeente Manage, in de provincie Henegouwen, zijn 1.075 rechtspersonen en 2.031 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,4 jaar oud, en 19,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 486 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 12 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Manage zijn hier samengeteld.

1.075

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.031

vestigingen

18,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

190 (19,3%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

486 (23,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

12 (0,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Manage op de kaart van de provincie Henegouwen

Manage staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Manage te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 19,2–22,5
  2. 22,5–24,5
  3. 24,5–25,2
  4. 25,2–27,1
  5. 27,1–36,1

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Manage

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Manage
7170 Manage1.07518,4 jaar19,3%23,9%0,6%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Manage?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1880.

  1. Jonger dan 1 jaar6,6% · 71
  2. 1 tot 5 jaar21,7% · 233
  3. 5 tot 10 jaar17,5% · 188
  4. 10 tot 20 jaar19,9% · 214
  5. 20 tot 50 jaar28,1% · 302
  6. 50 jaar of ouder6,2% · 67

Welke rechtsvormen zijn er in Manage?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV27,7% · 565
  2. BVBA2,5% · 50
  3. NV2,6% · 54
  4. vzw6,1% · 124
  5. VME4,2% · 85
  6. Coöperatieve vennootschap1,1% · 23
  7. Commanditaire vennootschap1,2% · 25
  8. VOF0,6% · 12
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,7% · 15
  10. BTW-eenheid0,1% · 3
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,6% · 32
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)51,5% · 1.050

Manage vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België

Manage vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Manage18,4 jaar19,3%23,9%0,6%
Provincie Henegouwen18,7 jaar19,5%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Manage

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Manage?

In Manage staan 1.075 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.031 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Manage?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Manage 18,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,2% bestaat al 50 jaar of langer en 28,3% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Manage hebben geen NACEBEL-code?

190 van de 985 rechtspersonen in Manage (19,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Manage hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Manage hebben 486 van de 2.031 vestigingen (23,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Manage hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Manage hebben 12 van de 2.031 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Manage? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Henegouwen

Meer statistieken

Begrippen