Bedrijven in de gemeente Meise: cijfers uit de KBO
In de gemeente Meise, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 2.082 rechtspersonen en 3.263 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,3 jaar oud, en 9,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 981 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 44 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 2 postcodes van Meise zijn hier samengeteld.
2.082
rechtspersonen met maatschappelijk adres
3.263
vestigingen
15,3 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
188 (9,7%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
981 (30,1%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
44 (1,3%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Meise op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant
Meise staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Meise te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 24,0–28,5
- 28,5–30,3
- 30,3–31,6
- 31,6–33,0
- 33,0–38,9
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Meise
Meise heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 1860 Meise | 1.154 | 15,3 jaar | 10,3% | 28,0% | 1,3% |
|---|---|---|---|---|---|
| 1861 Wolvertem | 928 | 15,4 jaar | 8,8% | 32,5% | 1,4% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Meise?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1874.
- Jonger dan 1 jaar6,0% · 124
- 1 tot 5 jaar22,7% · 473
- 5 tot 10 jaar18,7% · 390
- 10 tot 20 jaar23,5% · 488
- 20 tot 50 jaar26,2% · 545
- 50 jaar of ouder2,9% · 61
Welke rechtsvormen zijn er in Meise?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV35,6% · 1.193
- BVBA3,7% · 125
- NV3,9% · 130
- vzw4,5% · 152
- VME3,8% · 127
- Coöperatieve vennootschap0,5% · 16
- Commanditaire vennootschap4,6% · 154
- VOF1,5% · 49
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,8% · 59
- BTW-eenheid0,3% · 9
- Stichting0,1% · 5
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,3% · 9
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)39,5% · 1.322
Meise vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Meise | 15,3 jaar | 9,7% | 30,1% | 1,3% |
| Provincie Vlaams-Brabant | 15,2 jaar | 11,6% | 29,9% | 1,6% |
| Vlaams Gewest | 16,3 jaar | 11,0% | 29,9% | 1,8% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Meise
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Meise?
In Meise staan 2.082 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 3.263 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Meise?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Meise 15,3 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,9% bestaat al 50 jaar of langer en 28,7% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Meise hebben geen NACEBEL-code?
188 van de 1.946 rechtspersonen in Meise (9,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Meise hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Meise hebben 981 van de 3.263 vestigingen (30,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Meise hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Meise hebben 44 van de 3.263 vestigingen (1,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Meise? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie