Bedrijven in de gemeente Merbes-le-Château: cijfers uit de KBO

In de gemeente Merbes-le-Château, in de provincie Henegouwen, zijn 183 rechtspersonen en 460 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,1 jaar oud, en 17,2% heeft geen NACEBEL-code. Bij 111 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 1 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Merbes-le-Château zijn hier samengeteld.

183

rechtspersonen met maatschappelijk adres

460

vestigingen

18,1 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

31 (17,2%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

111 (24,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

1 (0,2%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Merbes-le-Château op de kaart van de provincie Henegouwen

Merbes-le-Château staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Merbes-le-Château te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 19,2–22,5
  2. 22,5–24,5
  3. 24,5–25,2
  4. 25,2–27,1
  5. 27,1–36,1

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Merbes-le-Château

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Merbes-le-Château
6567 Labuissière18318,1 jaar17,2%24,1%0,2%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Merbes-le-Château?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1921.

  1. Jonger dan 1 jaar8,2% · 15
  2. 1 tot 5 jaar22,4% · 41
  3. 5 tot 10 jaar16,4% · 30
  4. 10 tot 20 jaar20,2% · 37
  5. 20 tot 50 jaar27,3% · 50
  6. 50 jaar of ouder5,5% · 10

Welke rechtsvormen zijn er in Merbes-le-Château?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

Merbes-le-Château vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België

Merbes-le-Château vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Merbes-le-Château18,1 jaar17,2%24,1%0,2%
Provincie Henegouwen18,7 jaar19,5%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Merbes-le-Château

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Merbes-le-Château?

In Merbes-le-Château staan 183 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 460 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Merbes-le-Château?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Merbes-le-Château 18,1 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,5% bestaat al 50 jaar of langer en 30,6% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Merbes-le-Château hebben geen NACEBEL-code?

31 van de 180 rechtspersonen in Merbes-le-Château (17,2%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Merbes-le-Château hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Merbes-le-Château hebben 111 van de 460 vestigingen (24,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Merbes-le-Château hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Merbes-le-Château hebben 1 van de 460 vestigingen (0,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Merbes-le-Château? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Henegouwen

Meer statistieken

Begrippen