Bedrijven in de gemeente Mons: cijfers uit de KBO
In de gemeente Mons, in de provincie Henegouwen, zijn 6.136 rechtspersonen en 12.050 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,9 jaar oud, en 20,0% heeft geen NACEBEL-code. Bij 2.571 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 53 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Mons heet in het andere landsdeel ook Bergen.
De cijfers van alle 13 postcodes van Mons zijn hier samengeteld.
6.136
rechtspersonen met maatschappelijk adres
12.050
vestigingen
17,9 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
1.088 (20,0%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
2.571 (21,3%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
53 (0,4%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Mons op de kaart van de provincie Henegouwen
Mons staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Mons te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Mons
Mons heeft 13 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 7000 Mons | 3.063 | 19,5 jaar | 22,7% | 17,5% | 0,3% |
|---|---|---|---|---|---|
| 7010 Maisières | 5 | 38,1 jaar | 80,0% | 0,0% | 0,0% |
| 7011 Ghlin | 515 | 15,9 jaar | 15,1% | 26,8% | 0,5% |
| 7012 Jemappes | 493 | 16,3 jaar | 25,3% | 22,3% | 0,7% |
| 7020 Maisières | 383 | 15,2 jaar | 17,8% | 23,4% | 0,4% |
| 7021 Havré | 262 | 15,9 jaar | 14,4% | 25,0% | 0,3% |
| 7022 Harmignies | 445 | 16,9 jaar | 17,3% | 25,2% | 0,9% |
| 7024 Ciply | 44 | 16,6 jaar | 7,3% | 15,7% | 0,0% |
| 7030 Saint-Symphorien | 295 | 14,3 jaar | 10,8% | 22,8% | 0,4% |
| 7031 Villers-Saint-Ghislain | 40 | 14,2 jaar | 12,8% | 35,7% | 0,0% |
| 7032 Spiennes | 53 | 16,8 jaar | 21,3% | 24,2% | 2,0% |
| 7033 Cuesmes | 343 | 18,5 jaar | 16,9% | 27,2% | 0,6% |
| 7034 Obourg | 195 | 16,9 jaar | 20,2% | 26,3% | 0,4% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Mons?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1810.
- Jonger dan 1 jaar6,9% · 426
- 1 tot 5 jaar20,2% · 1.237
- 5 tot 10 jaar17,2% · 1.054
- 10 tot 20 jaar22,2% · 1.363
- 20 tot 50 jaar27,4% · 1.684
- 50 jaar of ouder6,1% · 372
Welke rechtsvormen zijn er in Mons?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV26,9% · 3.095
- BVBA2,1% · 242
- NV3,5% · 406
- vzw7,5% · 865
- VME5,5% · 637
- Coöperatieve vennootschap0,5% · 62
- Commanditaire vennootschap0,8% · 92
- VOF0,4% · 47
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,9% · 103
- BTW-eenheid0,5% · 55
- Stichting0,2% · 24
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,3% · 154
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)49,8% · 5.743
Mons vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Mons | 17,9 jaar | 20,0% | 21,3% | 0,4% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Mons
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Mons?
In Mons staan 6.136 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 12.050 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Mons?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Mons 17,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,1% bestaat al 50 jaar of langer en 27,1% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Mons hebben geen NACEBEL-code?
1.088 van de 5.442 rechtspersonen in Mons (20,0%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Mons hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Mons hebben 2.571 van de 12.050 vestigingen (21,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Mons hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Mons hebben 53 van de 12.050 vestigingen (0,4%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Mons? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie