Bedrijven in de gemeente Mont-de-l’Enclus: cijfers uit de KBO

In de gemeente Mont-de-l’Enclus, in de provincie Henegouwen, zijn 221 rechtspersonen en 538 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 17,6 jaar oud, en 10,8% heeft geen NACEBEL-code. Bij 194 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 7 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Mont-de-l’Enclus zijn hier samengeteld.

221

rechtspersonen met maatschappelijk adres

538

vestigingen

17,6 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

23 (10,8%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

194 (36,1%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

7 (1,3%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Mont-de-l’Enclus op de kaart van de provincie Henegouwen

Mont-de-l’Enclus staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Mont-de-l’Enclus te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 19,2–22,5
  2. 22,5–24,5
  3. 24,5–25,2
  4. 25,2–27,1
  5. 27,1–36,1

Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Mont-de-l’Enclus

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Mont-de-l’Enclus
7750 Anseroeul22117,6 jaar10,8%36,1%1,3%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Mont-de-l’Enclus?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1928.

  1. Jonger dan 1 jaar6,8% · 15
  2. 1 tot 5 jaar19,5% · 43
  3. 5 tot 10 jaar21,3% · 47
  4. 10 tot 20 jaar17,2% · 38
  5. 20 tot 50 jaar30,8% · 68
  6. 50 jaar of ouder4,5% · 10

Welke rechtsvormen zijn er in Mont-de-l’Enclus?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV22,7% · 115
  2. BVBA3,0% · 15
  3. NV3,4% · 17
  4. vzw3,0% · 15
  5. VME1,0% · 5
  6. Commanditaire vennootschap3,7% · 19
  7. VOF0,8% · 4
  8. Zonder rechtspersoonlijkheid1,4% · 7
  9. BTW-eenheid0,6% · 3
  10. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,4% · 7
  11. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)59,2% · 300

Mont-de-l’Enclus vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België

Mont-de-l’Enclus vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Mont-de-l’Enclus17,6 jaar10,8%36,1%1,3%
Provincie Henegouwen18,7 jaar19,5%23,4%0,6%
Waals Gewest18,2 jaar20,0%24,0%0,6%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Mont-de-l’Enclus

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Mont-de-l’Enclus?

In Mont-de-l’Enclus staan 221 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 538 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Mont-de-l’Enclus?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Mont-de-l’Enclus 17,6 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,5% bestaat al 50 jaar of langer en 26,2% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Mont-de-l’Enclus hebben geen NACEBEL-code?

23 van de 213 rechtspersonen in Mont-de-l’Enclus (10,8%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Mont-de-l’Enclus hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Mont-de-l’Enclus hebben 194 van de 538 vestigingen (36,1%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Mont-de-l’Enclus hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Mont-de-l’Enclus hebben 7 van de 538 vestigingen (1,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Mont-de-l’Enclus? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Henegouwen

Meer statistieken

Begrippen