Bedrijven in de gemeente Pont-à-Celles: cijfers uit de KBO
In de gemeente Pont-à-Celles, in de provincie Henegouwen, zijn 855 rechtspersonen en 2.018 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,2 jaar oud, en 15,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 560 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 10 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 2 postcodes van Pont-à-Celles zijn hier samengeteld.
855
rechtspersonen met maatschappelijk adres
2.018
vestigingen
15,2 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
127 (15,6%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
560 (27,8%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
10 (0,5%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Pont-à-Celles op de kaart van de provincie Henegouwen
Pont-à-Celles staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Pont-à-Celles te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Pont-à-Celles
Pont-à-Celles heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 6230 Luttre | 658 | 15,5 jaar | 16,5% | 27,4% | 0,5% |
|---|---|---|---|---|---|
| 6238 Liberchies | 197 | 14,3 jaar | 12,8% | 29,0% | 0,5% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Pont-à-Celles?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1891.
- Jonger dan 1 jaar7,0% · 60
- 1 tot 5 jaar23,0% · 197
- 5 tot 10 jaar19,6% · 168
- 10 tot 20 jaar23,9% · 204
- 20 tot 50 jaar22,3% · 191
- 50 jaar of ouder4,1% · 35
Welke rechtsvormen zijn er in Pont-à-Celles?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV23,7% · 483
- BVBA1,8% · 37
- NV1,6% · 32
- vzw4,9% · 99
- VME2,0% · 41
- Coöperatieve vennootschap0,3% · 7
- Commanditaire vennootschap2,1% · 42
- VOF0,9% · 18
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,4% · 28
- BTW-eenheid0,0% · 1
- Stichting0,2% · 4
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,9% · 18
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)60,2% · 1.225
Pont-à-Celles vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Pont-à-Celles | 15,2 jaar | 15,6% | 27,8% | 0,5% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Pont-à-Celles
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Pont-à-Celles?
In Pont-à-Celles staan 855 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.018 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Pont-à-Celles?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Pont-à-Celles 15,2 jaar oud (België: 17,5 jaar). 4,1% bestaat al 50 jaar of langer en 30,1% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Pont-à-Celles hebben geen NACEBEL-code?
127 van de 813 rechtspersonen in Pont-à-Celles (15,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Pont-à-Celles hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Pont-à-Celles hebben 560 van de 2.018 vestigingen (27,8%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Pont-à-Celles hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Pont-à-Celles hebben 10 van de 2.018 vestigingen (0,5%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Pont-à-Celles? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie