Bedrijven in de gemeente Roosdaal: cijfers uit de KBO

In de gemeente Roosdaal, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 899 rechtspersonen en 1.639 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 14,7 jaar oud, en 12,3% heeft geen NACEBEL-code. Bij 503 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 27 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 2 postcodes van Roosdaal zijn hier samengeteld.

899

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.639

vestigingen

14,7 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

106 (12,3%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

503 (30,7%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

27 (1,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Roosdaal op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant

Roosdaal staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Roosdaal te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,0–28,5
  2. 28,5–30,3
  3. 30,3–31,6
  4. 31,6–33,0
  5. 33,0–38,9

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Roosdaal

Roosdaal heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Roosdaal
1760 Pamel74014,3 jaar12,9%30,8%1,7%
1761 Borchtlombeek15916,3 jaar9,6%30,4%1,5%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Roosdaal?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1922.

  1. Jonger dan 1 jaar6,7% · 60
  2. 1 tot 5 jaar25,6% · 230
  3. 5 tot 10 jaar18,6% · 167
  4. 10 tot 20 jaar21,0% · 189
  5. 20 tot 50 jaar25,6% · 230
  6. 50 jaar of ouder2,6% · 23

Welke rechtsvormen zijn er in Roosdaal?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV30,6% · 513
  2. BVBA2,6% · 44
  3. NV3,2% · 53
  4. vzw5,5% · 92
  5. VME2,0% · 34
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 3
  7. Commanditaire vennootschap4,4% · 74
  8. VOF1,6% · 27
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,1% · 19
  10. BTW-eenheid0,3% · 5
  11. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,7% · 12
  12. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)47,7% · 799

Roosdaal vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België

Roosdaal vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Roosdaal14,7 jaar12,3%30,7%1,6%
Provincie Vlaams-Brabant15,2 jaar11,6%29,9%1,6%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Roosdaal

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Roosdaal?

In Roosdaal staan 899 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.639 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Roosdaal?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Roosdaal 14,7 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,6% bestaat al 50 jaar of langer en 32,3% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Roosdaal hebben geen NACEBEL-code?

106 van de 860 rechtspersonen in Roosdaal (12,3%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Roosdaal hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Roosdaal hebben 503 van de 1.639 vestigingen (30,7%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Roosdaal hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Roosdaal hebben 27 van de 1.639 vestigingen (1,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Roosdaal? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant

Meer statistieken

Begrippen