Bedrijven in de gemeente Steenokkerzeel: cijfers uit de KBO

In de gemeente Steenokkerzeel, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 917 rechtspersonen en 1.592 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,3 jaar oud, en 10,6% heeft geen NACEBEL-code. Bij 483 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 21 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle postcodes van Steenokkerzeel zijn hier samengeteld.

917

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.592

vestigingen

15,3 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

93 (10,6%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

483 (30,3%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

21 (1,3%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Steenokkerzeel op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant

Steenokkerzeel staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Steenokkerzeel te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,0–28,5
  2. 28,5–30,3
  3. 30,3–31,6
  4. 31,6–33,0
  5. 33,0–38,9

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Steenokkerzeel

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Steenokkerzeel
1820 Steenokkerzeel91715,3 jaar10,6%30,3%1,3%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Steenokkerzeel?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1920.

  1. Jonger dan 1 jaar5,8% · 53
  2. 1 tot 5 jaar21,4% · 196
  3. 5 tot 10 jaar18,9% · 173
  4. 10 tot 20 jaar24,9% · 228
  5. 20 tot 50 jaar26,7% · 245
  6. 50 jaar of ouder2,4% · 22

Welke rechtsvormen zijn er in Steenokkerzeel?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV33,7% · 530
  2. BVBA4,2% · 66
  3. NV2,9% · 45
  4. vzw5,3% · 84
  5. VME2,2% · 35
  6. Coöperatieve vennootschap0,3% · 4
  7. Commanditaire vennootschap4,6% · 72
  8. VOF1,0% · 16
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,6% · 25
  10. BTW-eenheid0,3% · 5
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 9
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)43,2% · 679

Steenokkerzeel vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België

Steenokkerzeel vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Steenokkerzeel15,3 jaar10,6%30,3%1,3%
Provincie Vlaams-Brabant15,2 jaar11,6%29,9%1,6%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Steenokkerzeel

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Steenokkerzeel?

In Steenokkerzeel staan 917 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.592 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Steenokkerzeel?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Steenokkerzeel 15,3 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,4% bestaat al 50 jaar of langer en 27,2% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Steenokkerzeel hebben geen NACEBEL-code?

93 van de 877 rechtspersonen in Steenokkerzeel (10,6%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Steenokkerzeel hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Steenokkerzeel hebben 483 van de 1.592 vestigingen (30,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Steenokkerzeel hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Steenokkerzeel hebben 21 van de 1.592 vestigingen (1,3%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Steenokkerzeel? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant

Meer statistieken

Begrippen