Bedrijven in de gemeente Ternat: cijfers uit de KBO

In de gemeente Ternat, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 1.859 rechtspersonen en 2.595 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 13,9 jaar oud, en 9,0% heeft geen NACEBEL-code. Bij 828 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 54 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

De cijfers van alle 3 postcodes van Ternat zijn hier samengeteld.

1.859

rechtspersonen met maatschappelijk adres

2.595

vestigingen

13,9 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

160 (9,0%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

828 (31,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

54 (2,1%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Ternat op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant

Ternat staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Ternat te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,0–28,5
  2. 28,5–30,3
  3. 30,3–31,6
  4. 31,6–33,0
  5. 33,0–38,9

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Ternat

Ternat heeft 3 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Ternat
1740 Ternat1.09913,7 jaar7,2%31,7%2,0%
1741 Wambeek26414,4 jaar11,4%35,5%2,0%
1742 Sint-Katherina-Lombeek49614,1 jaar11,7%30,4%2,4%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Ternat?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1929.

  1. Jonger dan 1 jaar7,0% · 131
  2. 1 tot 5 jaar28,0% · 520
  3. 5 tot 10 jaar19,5% · 363
  4. 10 tot 20 jaar20,4% · 380
  5. 20 tot 50 jaar22,4% · 416
  6. 50 jaar of ouder2,6% · 49

Welke rechtsvormen zijn er in Ternat?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV39,4% · 1.107
  2. BVBA2,1% · 59
  3. NV5,0% · 139
  4. vzw4,8% · 134
  5. VME2,4% · 67
  6. Coöperatieve vennootschap0,3% · 8
  7. Commanditaire vennootschap4,3% · 122
  8. VOF1,7% · 47
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid2,1% · 58
  10. BTW-eenheid0,4% · 12
  11. Stichting0,1% · 2
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,4% · 12
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)37,1% · 1.040

Ternat vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België

Ternat vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Ternat13,9 jaar9,0%31,9%2,1%
Provincie Vlaams-Brabant15,2 jaar11,6%29,9%1,6%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Ternat

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Ternat?

In Ternat staan 1.859 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 2.595 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Ternat?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Ternat 13,9 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,6% bestaat al 50 jaar of langer en 35,0% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Ternat hebben geen NACEBEL-code?

160 van de 1.780 rechtspersonen in Ternat (9,0%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ternat hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Ternat hebben 828 van de 2.595 vestigingen (31,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Ternat hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Ternat hebben 54 van de 2.595 vestigingen (2,1%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Ternat? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant

Meer statistieken

Begrippen