Bedrijven in de gemeente Vilvoorde: cijfers uit de KBO

In de gemeente Vilvoorde, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 3.681 rechtspersonen en 5.360 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 15,4 jaar oud, en 14,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.356 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 84 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Vilvoorde heet in het andere landsdeel ook Vilvorde.

De cijfers van alle 2 postcodes van Vilvoorde zijn hier samengeteld.

3.681

rechtspersonen met maatschappelijk adres

5.360

vestigingen

15,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

465 (14,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

1.356 (25,3%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

84 (1,6%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Vilvoorde op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant

Vilvoorde staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Vilvoorde te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,0–28,5
  2. 28,5–30,3
  3. 30,3–31,6
  4. 31,6–33,0
  5. 33,0–38,9

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcodes in Vilvoorde

Vilvoorde heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcodes in Vilvoorde
1800 Vilvoorde3.67015,4 jaar14,6%25,4%1,6%
1804 Vilvoorde1122,3 jaar0,0%13,8%0,0%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Vilvoorde?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1901.

  1. Jonger dan 1 jaar8,0% · 294
  2. 1 tot 5 jaar28,1% · 1.035
  3. 5 tot 10 jaar17,4% · 642
  4. 10 tot 20 jaar17,9% · 657
  5. 20 tot 50 jaar23,2% · 854
  6. 50 jaar of ouder5,4% · 198

Welke rechtsvormen zijn er in Vilvoorde?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV34,2% · 1.942
  2. BVBA2,6% · 145
  3. NV4,4% · 249
  4. vzw6,5% · 367
  5. VME8,2% · 465
  6. Coöperatieve vennootschap0,5% · 26
  7. Commanditaire vennootschap2,8% · 159
  8. VOF1,0% · 59
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid0,6% · 36
  10. BTW-eenheid0,2% · 14
  11. Stichting0,1% · 5
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,6% · 35
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)38,3% · 2.177

Vilvoorde vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België

Vilvoorde vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Vilvoorde15,4 jaar14,5%25,3%1,6%
Provincie Vlaams-Brabant15,2 jaar11,6%29,9%1,6%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Vilvoorde

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Vilvoorde?

In Vilvoorde staan 3.681 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 5.360 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Vilvoorde?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Vilvoorde 15,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 5,4% bestaat al 50 jaar of langer en 36,1% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Vilvoorde hebben geen NACEBEL-code?

465 van de 3.202 rechtspersonen in Vilvoorde (14,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Vilvoorde hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Vilvoorde hebben 1.356 van de 5.360 vestigingen (25,3%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Vilvoorde hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Vilvoorde hebben 84 van de 5.360 vestigingen (1,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Vilvoorde? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant

Meer statistieken

Begrippen