Bedrijven in de gemeente Zoutleeuw: cijfers uit de KBO

In de gemeente Zoutleeuw, in de provincie Vlaams-Brabant, zijn 667 rechtspersonen en 1.239 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 16,4 jaar oud, en 13,5% heeft geen NACEBEL-code. Bij 469 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 27 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).

Zoutleeuw heet in het andere landsdeel ook Léau.

De cijfers van alle postcodes van Zoutleeuw zijn hier samengeteld.

667

rechtspersonen met maatschappelijk adres

1.239

vestigingen

16,4 jaar

gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon

85 (13,5%)

rechtspersonen zonder NACEBEL-code

469 (37,9%)

vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes

27 (2,2%)

vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes

Zoutleeuw op de kaart van de provincie Vlaams-Brabant

Zoutleeuw staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Zoutleeuw te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.

Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)

De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.

  1. 24,0–28,5
  2. 28,5–30,3
  3. 30,3–31,6
  4. 31,6–33,0
  5. 33,0–38,9

Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.

Postcode van Zoutleeuw

Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.

Postcode van Zoutleeuw
3440 Zoutleeuw66716,4 jaar13,5%37,9%2,2%

Oorspronkelijke volgorde

Hoe oud zijn de bedrijven in Zoutleeuw?

Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1922.

  1. Jonger dan 1 jaar4,8% · 32
  2. 1 tot 5 jaar18,1% · 121
  3. 5 tot 10 jaar18,1% · 121
  4. 10 tot 20 jaar27,4% · 183
  5. 20 tot 50 jaar28,8% · 192
  6. 50 jaar of ouder2,7% · 18

Welke rechtsvormen zijn er in Zoutleeuw?

Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.

  1. BV26,7% · 341
  2. BVBA3,4% · 44
  3. NV2,3% · 29
  4. vzw7,1% · 91
  5. VME2,4% · 31
  6. Coöperatieve vennootschap0,2% · 3
  7. Commanditaire vennootschap3,8% · 49
  8. VOF2,5% · 32
  9. Zonder rechtspersoonlijkheid1,0% · 13
  10. BTW-eenheid0,4% · 5
  11. Stichting0,1% · 1
  12. Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)0,9% · 11
  13. Eenmanszaak (natuurlijke persoon)49,2% · 629

Zoutleeuw vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België

Zoutleeuw vergeleken met de provincie Vlaams-Brabant, het Vlaams Gewest en België
GebiedGemiddelde leeftijdZonder NACEBELTe veel hoofd-NACEBEL-codesTe veel neven-NACEBEL-codes
Zoutleeuw16,4 jaar13,5%37,9%2,2%
Provincie Vlaams-Brabant15,2 jaar11,6%29,9%1,6%
Vlaams Gewest16,3 jaar11,0%29,9%1,8%
België17,5 jaar15,7%27,3%1,3%

Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Zoutleeuw

+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Zoutleeuw?

In Zoutleeuw staan 667 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.239 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.

+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Zoutleeuw?

Gemiddeld is een rechtspersoon in Zoutleeuw 16,4 jaar oud (België: 17,5 jaar). 2,7% bestaat al 50 jaar of langer en 22,9% is jonger dan 5 jaar.

+Hoeveel bedrijven in de gemeente Zoutleeuw hebben geen NACEBEL-code?

85 van de 631 rechtspersonen in Zoutleeuw (13,5%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Zoutleeuw hebben te veel hoofdactiviteiten?

Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Zoutleeuw hebben 469 van de 1.239 vestigingen (37,9%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

+Hoeveel vestigingen in de gemeente Zoutleeuw hebben te veel nevenactiviteiten?

Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Zoutleeuw hebben 27 van de 1.239 vestigingen (2,2%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.

Hoe staat jouw onderneming ervoor?

Heb je een klant of onderneming in Zoutleeuw? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.

Andere gemeenten in de provincie Vlaams-Brabant

Meer statistieken

Begrippen