Bedrijven in de gemeente La Louvière: cijfers uit de KBO
In de gemeente La Louvière, in de provincie Henegouwen, zijn 3.553 rechtspersonen en 8.214 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 18,0 jaar oud, en 18,7% heeft geen NACEBEL-code. Bij 1.766 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 47 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
De cijfers van alle 2 postcodes van La Louvière zijn hier samengeteld.
3.553
rechtspersonen met maatschappelijk adres
8.214
vestigingen
18,0 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
591 (18,7%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
1.766 (21,5%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
47 (0,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
La Louvière op de kaart van de provincie Henegouwen
La Louvière staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om La Louvière te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in La Louvière
La Louvière heeft 2 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 7100 La Louvière | 2.314 | 18,6 jaar | 20,4% | 20,1% | 0,6% |
|---|---|---|---|---|---|
| 7110 Strépy-Bracquegnies | 1.239 | 16,9 jaar | 15,7% | 24,0% | 0,6% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in La Louvière?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1883.
- Jonger dan 1 jaar6,8% · 242
- 1 tot 5 jaar22,3% · 794
- 5 tot 10 jaar15,6% · 554
- 10 tot 20 jaar20,9% · 744
- 20 tot 50 jaar28,0% · 995
- 50 jaar of ouder6,3% · 224
Welke rechtsvormen zijn er in La Louvière?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV23,4% · 1.799
- BVBA1,8% · 136
- NV2,8% · 212
- vzw5,8% · 449
- VME4,9% · 376
- Coöperatieve vennootschap0,5% · 38
- Commanditaire vennootschap1,0% · 74
- VOF0,4% · 32
- Zonder rechtspersoonlijkheid1,0% · 74
- BTW-eenheid0,2% · 17
- Stichting0,0% · 3
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,2% · 89
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)57,1% · 4.387
La Louvière vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| La Louvière | 18,0 jaar | 18,7% | 21,5% | 0,6% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente La Louvière
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente La Louvière?
In La Louvière staan 3.553 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 8.214 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente La Louvière?
Gemiddeld is een rechtspersoon in La Louvière 18,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 6,3% bestaat al 50 jaar of langer en 29,2% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente La Louvière hebben geen NACEBEL-code?
591 van de 3.160 rechtspersonen in La Louvière (18,7%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente La Louvière hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In La Louvière hebben 1.766 van de 8.214 vestigingen (21,5%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente La Louvière hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In La Louvière hebben 47 van de 8.214 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in La Louvière? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie