Bedrijven in de gemeente Lessines: cijfers uit de KBO
In de gemeente Lessines, in de provincie Henegouwen, zijn 795 rechtspersonen en 1.954 vestigingen geregistreerd. Een rechtspersoon is er gemiddeld 19,0 jaar oud, en 23,4% heeft geen NACEBEL-code. Bij 548 vestigingen staan er meer dan 5 hoofdactiviteiten ingeschreven, bij 12 meer dan 20 nevenactiviteiten (KBO Open Data van 31 oktober 2026).
Lessines heet in het andere landsdeel ook Lessen.
De cijfers van alle 6 postcodes van Lessines zijn hier samengeteld.
795
rechtspersonen met maatschappelijk adres
1.954
vestigingen
19,0 jaar
gemiddelde leeftijd van een rechtspersoon
177 (23,4%)
rechtspersonen zonder NACEBEL-code
548 (28,0%)
vestigingen met meer dan 5 hoofd-NACEBEL-codes
12 (0,6%)
vestigingen met meer dan 20 neven-NACEBEL-codes
Lessines op de kaart van de provincie Henegouwen
Lessines staat aangeduid. Kies een aandachtspunt of een rechtsvorm om Lessines te vergelijken met de andere gemeenten, of wijs een buurgemeente aan en klik erop voor haar cijfers.
Aandeel in %, vestigingen per gemeente (vijf klassen met even veel gemeenten)
De kleurenschaal verandert per aandachtspunt: vergelijk kleuren dus niet tussen aandachtspunten.
- 19,2–22,5
- 22,5–24,5
- 24,5–25,2
- 25,2–27,1
- 27,1–36,1
Te weinig gegevens: minder dan 100 rechtspersonen
Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026; grenzen: Statbel, 2025.
Postcodes in Lessines
Lessines heeft 6 postcodes. Elke postcode heeft een eigen pagina met meer detail.
Klik op een kolomkop om te sorteren, van hoog naar laag en omgekeerd.
| 7860 Lessines | 355 | 21,3 jaar | 30,7% | 22,6% | 0,4% |
|---|---|---|---|---|---|
| 7861 Wannebecq | 59 | 17,6 jaar | 16,9% | 33,8% | 1,3% |
| 7862 Ogy | 34 | 16,7 jaar | 20,6% | 32,2% | 0,0% |
| 7863 Ghoy | 51 | 17,0 jaar | 7,8% | 34,0% | 0,7% |
| 7864 Deux-Acren | 138 | 20,8 jaar | 25,0% | 32,8% | 0,8% |
| 7866 Ollignies | 158 | 14,1 jaar | 15,0% | 28,8% | 0,7% |
Oorspronkelijke volgorde
Hoe oud zijn de bedrijven in Lessines?
Aandeel van de rechtspersonen per leeftijdsklasse, geteld vanaf de startdatum in de KBO. De oudste registratie van een rechtspersoon dateert van 1879.
- Jonger dan 1 jaar4,5% · 36
- 1 tot 5 jaar19,6% · 156
- 5 tot 10 jaar15,8% · 126
- 10 tot 20 jaar24,5% · 195
- 20 tot 50 jaar28,4% · 226
- 50 jaar of ouder7,0% · 56
Welke rechtsvormen zijn er in Lessines?
Aantal en aandeel van de actieve ondernemingen per rechtsvorm (zonder rechtspersonen met een continuïteitsprobleem). Rechtspersonen tellen mee in de plaats van hun maatschappelijk adres, eenmanszaken in de plaats van hun eerste vestiging. Klik op een rechtsvorm om ze op de kaart te zien.
- BV20,0% · 380
- BVBA2,3% · 43
- NV2,2% · 42
- vzw7,2% · 136
- VME1,8% · 34
- Coöperatieve vennootschap0,5% · 10
- Commanditaire vennootschap1,8% · 34
- VOF0,5% · 10
- Zonder rechtspersoonlijkheid0,7% · 14
- BTW-eenheid0,3% · 6
- Stichting0,4% · 7
- Overige (overheid, ziekenfondsen, ...)1,5% · 29
- Eenmanszaak (natuurlijke persoon)60,8% · 1.155
Lessines vergeleken met de provincie Henegouwen, het Waals Gewest en België
| Gebied | Gemiddelde leeftijd | Zonder NACEBEL | Te veel hoofd-NACEBEL-codes | Te veel neven-NACEBEL-codes |
|---|---|---|---|---|
| Lessines | 19,0 jaar | 23,4% | 28,0% | 0,6% |
| Provincie Henegouwen | 18,7 jaar | 19,5% | 23,4% | 0,6% |
| Waals Gewest | 18,2 jaar | 20,0% | 24,0% | 0,6% |
| België | 17,5 jaar | 15,7% | 27,3% | 1,3% |
Veelgestelde vragen over bedrijven in de gemeente Lessines
+Hoeveel bedrijven zijn er in de gemeente Lessines?
In Lessines staan 795 actieve rechtspersonen (bv. BV's, NV's en vzw's) ingeschreven met hun maatschappelijk adres, en 1.954 vestigingen. Bron: KBO Open Data van 31 oktober 2026.
+Hoe oud zijn de bedrijven in de gemeente Lessines?
Gemiddeld is een rechtspersoon in Lessines 19,0 jaar oud (België: 17,5 jaar). 7,0% bestaat al 50 jaar of langer en 24,2% is jonger dan 5 jaar.
+Hoeveel bedrijven in de gemeente Lessines hebben geen NACEBEL-code?
177 van de 755 rechtspersonen in Lessines (23,4%) heeft geen enkele NACEBEL 2025-code, op het ondernemingsnummer noch op een vestiging. In België is dat 15,7%. VME's, btw-eenheden en buitenlandse entiteiten tellen niet mee, zoals in de controle. Het zijn vaak vzw's zonder economische activiteit.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lessines hebben te veel hoofdactiviteiten?
Sinds 28 maart 2025 mag een vestigingseenheid bij een nieuwe inschrijving nog maar 5 hoofdactiviteiten hebben. In Lessines hebben 548 van de 1.954 vestigingen (28,0%) er meer dan 5. Bestaande ondernemingen moeten vanaf november 2026 aan die regel voldoen, volgens de FOD Economie. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
+Hoeveel vestigingen in de gemeente Lessines hebben te veel nevenactiviteiten?
Volgens het ondernemingsloket mag een vestigingseenheid maximaal 20 nevenactiviteiten hebben. In Lessines hebben 12 van de 1.954 vestigingen (0,6%) er meer dan 20. Aanpassen doe je via een ondernemingsloket.
Hoe staat jouw onderneming ervoor?
Heb je een klant of onderneming in Lessines? Zoek het ondernemingsnummer op en zie meteen of de NACEBEL-registratie in orde is. Gratis, zonder account.
Andere gemeenten in de provincie Henegouwen
Meer statistieken
- Leeftijd van bedrijven
- Oudste bedrijven
- Zonder NACEBEL-code
- Te veel hoofd-NACEBEL-codes
- Te veel neven-NACEBEL-codes
- Zonder vestigingseenheid
- Continuïteitsproblemen
- Statuten en het WVV
- Gedeelde adressen
- Rechtsvormen
- Methodologie